Svátek má: Kamil

Domácí

Velikost textu:

V Nemocnici Podhorská mají rehabilitační program pro pacienty po COVIDu

V Nemocnici Podhorská mají rehabilitační program pro pacienty po COVIDu

Mnoho pacientů, kteří prodělali onemocnění covid-19, se i po úspěšném vyléčení trápí nepříjemné a přetrvávající obtíže. Dušnost, únava, pokles fyzické i psychické kondice, bolesti kloubů a svalů jsou nejčastější z nich.

Nová rehabilitace
21. února 2021 - 12:00

Právě pro tyto pacienty je určen nově rehabilitační program Nemocnice AGEL Podhorská.

Postcovidový rehabilitační program je zaměřen na zmírnění dechových obtíží, posílení oslabeného svalstva, zvýšení dechové kapacity a celkové kondice.

„Součástí programu jsou dechová cvičení a inhalace, individuální i skupinová kondiční cvičení, fyzikální terapie k posílení ochablého svalstva, mechanoterapie pomocí rotopedu, chodicího pásu nebo systému Redkord, relaxační, přísadové a vířivé koupele a cvičení v bazénu,“ popisuje vedoucí fyzioterapeutka rehabilitační ambulance v Bruntále Ivana Mročková s tím, že rozsah a intenzita procedur jsou individualizovány s přihlédnutím k věku, aktuálnímu stavu a přidruženým onemocněním pacienta.Do programu, který je hrazen ze zdravotního pojištění, jsou pacienti zařazováni na základě doporučení praktického lékaře, ošetřujícího lékaře při propuštění z hospitalizace nebo ambulantního specialisty. Na přání pacienta mohou být procedury doplněny také o masáže. „Pro pacienty s omezenou mobilitou připravujeme pobytovou formu rehabilitace za hospitalizace na našem Oddělní rehabilitace a fyzikální medicíny v Rýmařově,“ uzavírá Ivana Mročková.

Moravskoslezskénovinky.cz informovala  Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí AGEL a.s.

(rp,moravskoslezskénovinky.cz,oto:agel)