Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

Asi 55% útoků hackerů na Rusko pochází ze Spojených států!

Asi 55% útoků hackerů na Rusko pochází ze Spojených států!

Asi 55% útoků hackerů na Ruskou federaci pochází ze Spojených států a z Ruska do Spojených států je zaznamenáno 2-3% z těchto útoků.

Ilustrační foto
22. listopadu 2019 - 11:04

Celkově lze hovořit o miliardách útoků zaměřených na Rusko, uvedl v rozhovoru s RIA Novosti šéf komise Rady pro ochranu státní suverenity RF Andrej Klimov.

Podle něj se jedná útocích, a to i proti státním orgánům Ruské federace, proti „citlivým infrastrukturním zařízením“ a proti řadě veřejných organizací.

„Toto číslo každý rok kolísá. Když jsme to začali sledovat, činilo to asi 42-43%. Podle některých zpráv je to celkově 53-56% z USA – a přičemř neříkáme, že to všechno dělá konkrétně CIA nebo americké ministerstvo zahraničí. Ale z území Ruské federace na území Spojených států bylo odhaleno asi 2-3%, což přibližně odpovídá podílu naší populace v celosvětovém měřítku,“ uvedl Klimov.


Nazval to indikativní, protože Spojené státy „nemají více než polovinu světové populace“, ale zároveň objem a intenzita útoků „přichází nejvíce odtamtud“. Zároveň podle Klimova takové útoky „stále probíhají“.

„Před regionálními volbami došlo k prudkému nárůstu takových útoků na zdroje volební komise. Přirozeně, když se volby končily, důraz se přesouvá jinam. Ale v průběhu celého roku mluvíme o miliardách útoků - nejedná se o dva, ne tři, ne 200 a ne 300, ani milion (útoků)," zdůraznil Klimov ohromující počet.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: pl)