Svátek má: Michaela

Zprávy

Velikost textu:

BI: Facebook nenalezl žádné náznaky ruského zásahu v brexitu!

BI: Facebook nenalezl žádné náznaky ruského zásahu v brexitu!

Podle viceprezidentky Facebooku Nicoly Mendelsohnové vedení platformy vyhodnotilo skupiny, které jsou obviněny z pokusu o ovlivnění amerických voleb v roce 2016, v souvislosti s brexitem.

Ilustrační foto
14. listopadu 2017 - 10:15

Výsledkem je, že společnost nezjistila žádnou podezřelou aktivitu ohledně brexitu nebo britských voleb, uvedl Insider Business.

Facebook nenalezl žádné důkazy o tom, že Rusko využívalo platformu během brexitu„stejným způsobem jako v průběhu amerických voleb v roce 2016". Podle Business Insider to sdělila viceprezidentka společnosti Facebook pro Evropu, Střední východ a Afriku Nicola Mendelsonová.

„V tuto chvíli jsme nezaznamenali žádné signály, které by vypovídalo o tom, že některé skupiny, které jsme viděli v průběhu prezidentských voleb v USA, dělaly něco ve vztahu k brexitu a všeobecným volbám,“ cituje BI slova Mendelssohnové.


Přičemž ohledně amerických voleb Facebook „zjistil“, že na reklamní kampaně bylo během dvou let vynaloženo zhruba 100 tisíc dolarů. V tomto smyslu společnost byla o šetření týkající se analýzy britských voleb zaslána britským poslancem Damienem Collinsem. Ten tvrdí, že blízké Rusku organizace se pokusily ovlivnit výsledek prezidentských voleb v USA, a proto ve Velké Británii je třeba zjistit, zda byl použit stejný postup v britských volbách a brexitu, napsal v objasnění Business Insider.


Škoda jen, že Business Insider nenapsal, jaké to musí být zklamání pro britské politiky, kteří se rozhodli stavět svoji kariéru na rusofobní linii. V samotném případě údajného „zásahu“ Ruska do amerických voleb (z níž polovina vyšla až po amerických volbách) pomoci Facebooku to má samo o sobě groteskní podobu, už jen při srovnání reklamy za 100 tisíc dolarů, a 81 milionů dolarů vynaložených Trumpem a Clintonovou na svoji reklamní kampaň na síti.

(kou, prvnizpravy.cz, businessinsider.com, foto: arch.)