Svátek má: Kamil

Zprávy

Velikost textu:

Britský ministr zahraničí vyzývá EU k potrestání Ruska

Britský ministr zahraničí vyzývá EU k potrestání Ruska

Jak informovalo britské ministerstvo zahraničí, ministr vyzve „další členy Rady EU, aby zvážili, zda jsou kroky Ruska v souladu s jeho mezinárodními závazky v oblasti lidských práv“ v souvislosti s případem Alexeje Navaľného .

Dominic Raab, britský ministr zahraničí
22. února 2021 - 09:01

Simonovský soud v Moskvě dne 2. února na žádost Federální vězeňské služby nahradil Navalného 3,5letý podmíněný trest v případě Yves Rocher nepodmíněným trestem odnětí svobody kvůli četným porušením. Trest si odpyká v kolonii obecného režimu.

Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová již dříve uvedla, že Moskva doporučuje západním zemím, které volají po propuštění Navaľného, aby nezasahovaly do ruských záležitostí a řešily své vlastní problémy.Zacharová: Britská vláda financuje tajné informační kampaně miliony liber

Do sítě unikly dokumenty ministerstva zahraničí o tom, jak britská vláda prostřednictvím zprostředkovatelů finančně podporuje a osobně řídí práci různých informačních sítí, a také vytvořila síť agentů vlivu v rusky mluvícím segmentu sociálních sítí.,“ píše Zacharová na facebooku.

„Práce Britů se zaměřila zejména na „Medusa“ a „Mediazona“. Existují stovky dokumentů odhalujících londýnský propagandistický stroj. Přečetli jsme si to a čekáme na reakci Londýna. Najednou to není pravda. A musíte promluvit - miliony liber byly vhozeny do tajných informačních kampaní,“ dodává Maria Zacharová.

Mediazona - ruská online médium, které bylo založeno v září 2014  členkami skupiny Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovou a Maria Alechinovou. Mediazona se zaměřuje na zpravodajství, analytiku, publicistiku v oblasti soudnictví , donucovacích orgánů a vězeňského systému v Rusku a také na různé projevy perzekuce ruských občanů pro jejich politické názory.

Meduza je v Rize založený  agregátor novinek v ruském jazyce, vytvořený Galina Timchenko, bývalou editorkou zpravodajského serveru Lenta.ru. Projekt byl zahájen 20.října 2014. Základem médií se staly bezplatné mobilní aplikace pro iOS , Windows Phone a Android.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily, fb, oto:arch.)