Svátek má: Otýlie

Zprávy

Velikost textu:

CNBC: V roce 2019 předpovídají Trumpovi impeachment!

CNBC: V roce 2019 předpovídají Trumpovi impeachment!

Steve Okun, člen představenstva Americké obchodní komory v Singapuru, uvedl, že příští rok může americký prezident Donald Trump čelit obžalobě, uvedla CNBC.

Donald Trump, prezident USA
27. prosince 2018 - 07:20

Nicméně, i kdyby americký senát ho neodsoudil, obvinění demokratů z trestného činu by mohl vést k obžalobě, a povede k „shutdownu“ (přerušení práce vlády kvůli financím).

Když investoři a podnikatelé předpovídali pro rok 2019 těžký rok pro trhy kvůli riziku růstu úrokových sazeb a rozšíření obchodní války mezi USA a Čínou, ztratili z dohledu možnost obžaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa, napslaa televize CNBC.

Webová stránka kanálu však uvádí, že obžaloba neznamená odstranění z funkce. Takže dolní komora Kongresu USA - sněmovna reprezentantů, může hlasováním prostou většinou obvinit úředníka, včetně prezidenta, z trestného činu, který by mohl vést k impeahcmentu. Nicméně v senátu USA se rozhodne, zda ho odsoudí.

Bez ohledu na to, zda bude prezident odsouzen Senátem, je velmi pravděpodobné, že obvinění z trestného činu, který by mohl vést k obžalobě, bude negativně ovlivňovat práci vlády. To podle vedoucího konzultanta pro mezinárodní obchod McLarty Associates Steve Okuna, a člena představenstva Americké obchodní komory v Singapuru, bude mít vliv na byznys.

„Demokrati budou v příštím roce jednat," řekl v rozhovoru pro CNBC a odvolal se na Jerryho Nadlera, který by měl být vedoucím právního výboru Sněmovny reprezentantů.


„Nespecifikoval, zda demokraté obviní Trumpa, ale poznamenal, že se dopustil trestných činů, které by mohly vést k obžalobě, zejména úplatky za mlčení a obtěžování spravedlnosti v souvislosti se zprávou Muellera," dodal Okuna.

Očekává se, že v únoru příštího roku generální prokurátor Robert Muller připraví zprávu o dokončení šetření údajného vměšování Ruska do prezidentských voleb roku 2016.

„Washington čeká shutdown, doslovně ... protože se prezident na nic nemůže soustředit. Věřím, že toto riziko je v roce 2019 vysoké," citovala CNBC slova Okuny.

(kou, prvnizpravy.cz, cnbc.com, foto: arch.)