Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

Co můžete dát černochovi jako prezent? V žádném případě banán!

Co můžete dát černochovi jako prezent? V žádném případě banán!

Spolu s přítelem seděl v hospodě v Bromley ve Velké Británii 24letý Mark D'arcy-Smith, musíme podotknout předem: D'arcy-Smith je černý.

Nechtěný prezent
22. listopadu 2019 - 06:20

V tom  baru můžete prostřednictvím aplikace anonymně doručit  jídlo a pití k jinému stolu. A přesně to se stalo: Oba přátelé dostali banán.

„Když nám byl banán položen na stůl, cítil jsem se během několika vteřin obětí, osamělý, zmatený a rozrušený. Divný pocit… Sdílím tento obrázek, abych vás všechny informoval o tom, že tento typ praxe je zcela nepřijatelný a že je třeba se s ním v budoucnu efektivně zabývat, protože číšník, který nám sloužil, byl zcela nevšímavý vůči existujícímu rasovému problému a tím jsem byl víc naštvaný. Včera v noci bylo město, ve kterém jsem žil a cítil se pohodlně po mnoho let, zastíněno propastným rasistickým chováním.

Osobně se domnívám, že současný rasismus, který se ve fotbale šíří, umožnil některým lidem si myslet, že je zábavné a v pořádku anonymně zneužívat menšiny. Něco je třeba udělat, aby se ve sportu opravdu potlačil rasismus! Buďte opatrní a dávejte si pozor na sebe, když se snažíme učinit tento svět bezpečnějším místem pro etnické menšiny v tomto boji proti rasismu,“ napsal  D'arcy-Smith na facebooku.


Příští den příjemce banánu opět navštívil bar, aby vznesl svou stížnost, ale nikoho to nezajímalo. K incidentu obsluha přistupovala jako k barovému boji, uvedli kritici.

Pak šel D'arcy-Smith na policii. Vyšetřování nyní začalo kvůli rasisticky motivovanému  trestnému činu. Majitel baru nyní reagoval a omluvil se za „vzniklou situaci“, ale poukázal na to, že hospoda nemůže být zodpovědná za objednávky aplikací.