Svátek má: Laura

Zprávy

Velikost textu:

Demokratická senátorka: Trump může být do roku 2020 ve vězení!

Demokratická senátorka: Trump může být do roku 2020 ve vězení!

Americká demokratická senátorka Elizabeth Warrenová, která nedávno oznámila svou účast v nadcházejících prezidentských volbách, uvedla, že do roku 2020 může Donald Trump přestat zastávat funkci hlavy státu, informovala CNN.

Elizabeth Warrenová, senátorka za demokraty
11. února 2019 - 13:03

„Ve skutečnosti už nemusí být ani svobodným člověkem," dodala když mluvila k voličům.

Americký prezident Donald Trump se může ocitnout ve vězení do roku 2020, řekla senátorka za Massachusetts Elizabeth Warrenová během své volební kampaně pro prezidentství, informovala CNN.
 
„Do doby, než se dostaneme do roku 2020, už Donald Trump, možná, nemusí být prezidentem," řekla při vystoupení s voliči v Iowě. „Ve skutečnosti už nemusí být svobodný člověk."
 
Toto prohlášení znamenalo zásadní posun v rétorice Warrenové, která dříve neochotně přímo útočila na Trump, uvedl článek. Senátorka oznámil svoji účast v prezidentském závodě v předvečer nového roku.


Warrenová odůvodnila své stanovisko probíhajícími vyšetřováními ve Spojených státech, včetně zvláštního prokurátora Roberta Muellera, ohledně „ruského vměšování“ do prezidentských voleb v roce 2016.
 
„Kolik vyšetřování probíhá nyní? My už mluvíme nejen o vyšetřování Muellera. Všude se uskutečňují a jsou vážné. Takže uvidíme, co se stane," řekla Warrenová.
 
Na otázku, zda se domnívá, že Trump by měl být obviněn, demokratická senátorka odpověděla, že pro začátek je důležité uvidět zjištění zvláštního prokurátora Roberta Muellera, dodala CNN.

(kou, prvnizpravy.cz, cnn.com, foto: arch.)