Svátek má: Lada

Zprávy

Velikost textu:

Indie: Jedině s Ruskem provádíme taková rozsáhlá vojenská cvičení

Indie: Jedině s Ruskem provádíme taková rozsáhlá vojenská cvičení

Maršál indického letectva, Birender Singh Dkhanoa, v rozhovoru pro noviny "Red Star" hovořil o úkolech rusko-indických cvičení "Indra-2019".

Ilustrační foto
19. července 2019 - 09:01

Maršál informoval, že cvičení Indra-2019 se bude konat v Indii a bude se na nich podílet letectvo, námořní flotila a pozemní síly.

„Rusko je jedinou zemí, se kterou provádíme taková rozsáhlá vojenská cvičení,“ poznamenal maršál.

Tématem tohoto cvičení bude podle maršála společná protiteroristická operace zadaná OSN.

„Pro nás je to velmi důležitá zkušenost. A to, co bychom se od Ruska chtěli naučit, je využití letectva proti teroristům v Sýrii. Také chápeme, že tato cvičení jsou velmi užitečná pro navázání užších kontaktů a sdílení zkušeností s ruskými piloty, kteří, tak jako nikdo jiný nezná tak dokonale své „stroje“, “dodal Birender Singh Dhanoa.


V letech 2022-2026 posílí indická armáda o tanky T-90 ruského původu, chce tím „šokovat a strašit na západní frontě“. Nové Dillí podniká tento krok, navzdory skutečnosti, že Islámábád také s Moskvou diskutuje o nákupu 360 bojových vozidel tohoto typu, podle The Times of India.


Rusko a Indie přejdou v transakcích na národní měny, snaží se tak vyhnout možným sankcím ze strany USA
V řadě obchodů s Ruskem, včetně smlouvy o zadávání veřejných zakázek uzavřené v říjnu minulého roku, vytvoření společného podniku pro výrobu vrtulníků Ka-226T a Ka-226T. na čtyři válečné lodě pro indické loďstvo. Celkové náklady rusko-indických obranných smluv se odhadují na 10 miliard dolarů.

(rp,prvnizpravy.cz,redstar, foto:arch.)