Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Kritika Zelenského na Ukrajině: To si ani Porošenko nedovolil"!

Kritika Zelenského na Ukrajině: To si ani Porošenko nedovolil"!

Ukrajinci jsou oklamáni novými úřady, které jsou složeny ze zahraničních občanů, uvedl poslanec Nejvyšší rady ze strany „Opoziční platforma - pro život“ Vadim Rabinovič ve vysílání televize NewsOne.

Vadim Rabinovič, ukrajinský poslanec
22. listopadu 2019 - 10:10

Podle něj protože úroveň korupce v zemi vzrostla do takové míry, že si to dokonce „ani bývalý prezident Petro Porošenko“ nedovolil.

„Došli jsme k ještě větší korupci, než tomu bylo, protože to ani Porošenko nedovolil: ze země byly staženy miliardy," řekl poslanec a zdůraznil, že nová vláda proti tomu nic nedělá.

Politik byl rozhořčen, že na mnoha klíčových pozicích na Ukrajině jsou „hostující pracovníci“, kteří jsou placeni několikanásobně více než občané země pouze proto, že jsou cizinci. Z nich jmenoval zejména zástupce vedoucího „Ukroboronpromu“ Aivarase Abromaviciuse, který je občanem Litvy, a třetina frakce „Sluha lidu“ je na „seznamech příjemců grantů Sorosovy skupiny“. Současně byl u předsedy Zelenského strany Davida Arahamia se objevil americký pas, dodal Rabinovič. Rovněž, podle poslance, jsou dozorčí rady „Naftogazu“ a největší státní banky v zemi „Osčadbank“ zcela složeny z cizinců.


„Řídí nás ti, kteří obecně nepotřebují Ukrajinu. Kdo sem přišel za prací, přišli sebrat jackpot a poté, co si vzali marihuanu, si povídali, jak oklamali Ukrajinu. Takhle to nejde. Vladimire Alexandroviči (Zelenskij), slíbil jsi nám něco jiného. Kde to všechno je?" řekl poslanec.

Předtím Rabinovič zpochybnil iniciativu Zelenského a jeho týmu k otevření trhu s nemovitostmi pro cizince. Poslanec vyjádřil názor, že toto rozhodnutí povede k prodeji země jako takové.

(kou, prvnizpravy.cz, newsone, foto: arch.)