Svátek má: Olga

Zprávy

Velikost textu:

Libanonci napadli v Essenu policisty, policistka skončila v neschopnosti

Libanonci napadli v Essenu policisty, policistka skončila v neschopnosti

Po útoku na policisty před Shisha barem v Essenu policie hledá svědky. Dva policisté v pátek večer v "Buddy Baru" v centru města kontrolovali, zda jsou v hospodě mladí lidé. To vedlo k slovní konfrontaci mezi mladým návštěvníkem a policií.

Ilustrační foto
13. září 2018 - 03:20

Když se policisté pokoušeli zjistit totožnost člověka, byli podle policistů napadeni několika lidmi. Libanonci je údajně porazili, kopali a škrtili je. "Pouze s podporou odvážných občanů byl  17letý mladík  konečně zatčeno," uvedla policie.Podle informací je bar místem setkávání libanonského rodinného klanu.

Podle videa, které má k dispozici  německý Bild je vidět, jak útočník podrazil nohy policistovi, poté další muž vší silou ho kopnul do břicha, když se snažil znovu vstát. Teprve za pomoci dvou zaměstnanců záchranného týmu v Essenu bylo možné 17letého zatknout.

Ostatním mužům se podařilo uniknout, uvedla policie. Rodinní příslušníci sedmnáctiletého pak přišli na policejní stanici a pokusili se zastrašit úředníky. Policistka musela být odvezena do nemocnice a je v  neschopnosti.

Šéf německých policejních odborů Rainer Wendt k případu uvedl, že násilné útoky proti policistům jsou nyní  samozřejmostí.

"Naši policisté zažívají znovu a znovu takové brutální násilí  i v každodenních situacích. Také se útočí na  příslušníky hasičského a záchranného sboru.  Stěží se můžeme chránit, nemůžeme jít kontrolvat všichni najednou. "  Wendt  také vyzval soudy, aby vyslaly jasné signály a tvrdé tresty za takové činy.


Gregor Golland , expert CDU v zemi Severní Porýní-Vestfálsko, útok  odsoudil „bezmezná neúcta některých zahraničních klanů proti německým ústavním hodnotám“.

(rp,prvnizpravy.cz,jungefreiheit,foto:arch.)