Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

New York Post: „Tak ať mě soudí“ - Trump se nebojí odstranění!

New York Post: „Tak ať mě soudí“ - Trump se nebojí odstranění!

Vyhlídka na impeachment není pro Donalda Trumpa děsivá, napsal amerciký deník The New York Post.

Donald Trump, prezident USA
23. listopadu 2019 - 11:04

Podle publikace americký vůdce uvedl, že demokraté nemohli najít důkazy o tom, že se dopustil jakéhokoliv zločinu - zdůrazňuje však, že pokud Sněmovna reprezentantů přesto odhlasuje jeho odstranění, bude připraven postavit se před Senát.

Americký prezident Donald Trump v pořadu Fox & Friends na Fox News uvedl, že demokraté nemohou dosáhnout jeho odstranění, protože „se veřejně stali blázny“, kdy během veřejného slyšení v rámci procesu obžaloby nemohli najít „absolutně žádný přesvědčivý důkaz“ o zapojení do „zločinné činnosti“, uvedl New York Post.

„Zdá se mi, že je velmi obtížné někoho obvinit, pokud nemáte absolutně nic v ruce," zdůraznil Trump a dodal, že pokud sněmovna reprezentantů (dolní komora amerického kongresu) bude hlasovat pro obžalobu, bude připraven se objevít před Senátem (horní komorou), z níž většina patří republikánům.

„Tak ať mě soudí," řekl americký prezident a poznamenal, že během soudu by rád slyšel svědectví „oznamovatele", jehož prohlášení vedla k zahájení procesu impeachmentu. Identita informátora je utajována, ale Trump ve rozhovoru řekl, že ví, kdo je tento člověk, uvedl New York Post.


Trump také diskutoval s reportéry Fox News o nadcházejícím vydání zprávy amerického inspektora spravedlnosti Michaela Horowitze, který v současné době vyšetřuje, zda FBI během prezidentských voleb roku 2016 dodržovala zákon o zahraničním zpravodajském zpravodajství (FISA). Jak si připomněl novinář z New York Post, tehdy během volební kampaně FBI obdržela v souladu s tímto zákonem rozkaz k sledování spolupracovníka Trumpova ústředí Cartera Page; prezident a jeho příznivci považují krok úřadu podezřelý a tvrdí, že Obamova administrativa ve skutečnosti poskytla donucovacím orgánům možnost „špehovat“ na Trumpovy spolupracovníky.

Jak řekl prezident v rozhovoru pro Fox News, zpráva bude „historickou událostí“ a podle New York Post pravděpodobně způsobí „největší skandál“ v americké historii.

Nakonec se Trump dotkl také tématu své červencové výzvy ukrajinskému prezidentovi Vladimíru Zelenskému, který se stal důvodem pro zahájení procesu obžaloby. Americký vůdce zopakoval, že na rozdíl od svědectví řady úředníků a diplomatů, kteří vypovídali jako svědci před Kongresem, se nepokusil nabídnout ukrajinskému kolegovi dohodu o „službě za službu“, čímž by poskytnutí ekonomické pomoci Kyjevu záviselo na tom, zda ukrajinská strana může otevřít vyšetřování amerického prezidentského kandidáta Joe Bidena a jeho syna.
 
Trump vysvětlil pozastavení převodu 400 milionů dolarů na Ukrajinu letos v létě se svou snahou odstranit korupci v této zemi. „Proč bychom měli dávat peníze zemi, která je známá svou korupcí?“, citoval prezidenta New York Post.

(kou, prvnizpravy.cz, nypost.com, foto: arch.)