Svátek má: Zdislava

Zprávy

Velikost textu:

NEX24: Vítězství USA proti Rusku bude stát Německo miliardy!

NEX24: Vítězství USA proti Rusku bude stát Německo miliardy!

Spojené státy se snaží se všemi svými možnostmi „démonizovat" Rusko, napsal německý zpravodajský portál NEX24.

Ilustrační foto
17. července 2019 - 10:10

Vítězství Washingtonu v této „strategické válce proti Moskvě“ bude ale stát Berlín miliardy dolarů, varovalo německé vydání.

V informační válce Washingtonu proti Moskvě se může stát Berlín tím poraženým, uvedl portál NEX24.

„Ochraňujeme Německo před Ruskem a Rusko dostává miliardy z Německa“ - tak německou vládu kritizuje americký prezident Donalda Trumpa za účast na ruském projektu plynovodu „Nord Stream-2“.

V sázce však není žádná německá obrana, ale notoricky známé obchodní zájmy a ekonomické zisky, poukázala autorka článku, Ayla Demirliová. Díky evropskému trhu s plynem se chce Washington stát největším vývozcem LNG na světě. Na druhé straně, Berlín sází na levnější ruský plyn a již zavedené plynové infrastruktury, vysvětlila novinářka.


„Německé plynové ambice mohou být v zárodku roztrhány, pokud USA získají převahu nad Ruskem,“ varovala Demirliová.

A skutečně Washington provádí rozsáhlé informační kampaně proti Moskvě, pokračovala.

„Zejména v době, kdy se kybernetičtí zločinci z mnoha zemí nyní pokoušejí ovlivnit světovou politiku, západní média neustále informují o ruských hackerech v negativním světle. Po údajném „odhalení“ ruských špionů v Salisbury se po celé Evropě začaly hledat ruské stopy," zdůraznila novinářka NEX24. „Navíc díky „Nord Stream - 2“ má Rusko údajně převzít kontrolu nad celou Evropou a uplatní na ni svou plynovou politiku.“

Nicméně, navzdory rozsáhlým informačním kampaním a sankcím Washingtonu, se Rusko „stále dokáže udržet nad vodou". To však znamená, že „v mysli Bílého domu jsou pravděpodobně nová odhalení a úniky dat“, uvedla Demirliová.

Autorka článku zároveň poznamenala, že další „démonizace Ruska“ může poškodit ekonomiku a blahobyt Německa a vítězství Washingtonu v této „strategické válce proti Moskvě“ bude stát Berlín  miliardy dolarů a stovky pracovních míst.

„Je však mnohem horší, že se Německo nebude moci stát největším a nejvlivnějším plynárenským uzlem v Evropě, pokud zůstane bez ruského plynu. V důsledku opuštění atomové energie a uhlí bude navíc čelit vážným přerušení dodávek energie. To vše umožní Spojeným státům konečně vnutit Evropě svůj drahý břidlicový plyn,“ dodala nevesele novinářka německého zpravodajského portálu.

(kou, prvnizpravy.cz, nex24.news, foto: arch.)