Svátek má: Svatopluk

Zprávy

Velikost textu:

Obžaluje USA editory z celého světa za zveřejnění dokumentů Wikileaks?

Obžaluje USA editory z celého světa za zveřejnění dokumentů Wikileaks?

Pokud bude Julian Assange předán do USA a postaven před soud za publikování amerických „tajných dokumentů“, pak může být odsouzen jakýkoli editor, který informace z Wikileaks publikoval ve svém médiu.

Z dokumentů Wikileaks
15. dubna 2019 - 03:20

Spiegel například zveřejnil 28.11.2010 článek „Tajné depeše odhalující pohled USA na svět“, a informoval o 250.000 dokumentech z amerického ministerstva zahraničí, které byly unikly na Wikileaks.

V případě, že Spiegel  „vyzradil státní tajemství“ , proč šéfredaktor Spiegla Steffen Klusmann, není pronásledován americkým ministerstvem spravedlnosti a není požadováno jeho vydání do USA?

Kdo zabránil ministerstvu spravedlnosti USA aby zatklo šéfredaktora New York Times a Washington Post, protože převzali obsah dat z Wikileaks a zveřejnili?


To samé platí i pro šéfa redakce britského listu Guardian, španělského El Pais, australského Sydney Morning Herald a dalších médií na celém světě, všichni se dopustili v očích Washingtonu „vyzrazení tajemství“, pokud je  za to obviněn Julian Assange.

„Myslím, že stíhání Assange bude velmi, velmi špatný precedent pro všechny vydavatele ... ,“ napsal David McCraw, hlavní právník z New York Times. Je vidět, že právník zaregistroval nebezpečí pro všechna média.

Přestože novináři, kteří informace z Wikileaks publikovali, a nebudou pohnáni americkým ministerstvem spravedlnosti k soudu, bude trest pro Juliana Assange a Manning Chelsea dostatečný pro jejich zastrašení.

Skutečná žurnalistika je trestná podle despotického režimu založeného ve Washingtonu a nikdo proti tomu nic nedělal a teď by všichni měli hlasitě křičet: „Nechte naše kolegy v klidu, porušujete svobodu tisku !!!“


Naopak médiím, které těžila z dokumentů o Assangovi, se podařilo zvýšit obrat a nyní se distancují se od Juliana.

Americká úst ava je jediná na světě, která výslovně chrání svobodu tisku.  

První dodatek k ústavě Spojených států amerických je součástí katalogu základních práv s názvem Listina práv Ústavy Spojených států.

V roce 1791 byl přijat článek zakazující Kongresu schvalovat zákony, které omezují svobodu projevu, svobodu vyznání, svobodu tisku, svobodu shromažďování nebo petiční právo.

Příběh ukazuje, co se může stát. Jak se Hitler dostal k moci a stal brutálním diktátorem? Vzhledem k tomu, že německá média musela mlčet a nikdo neprotestoval.


Totéž se děje dnes. Drtivá většina západní společnosti mlčí,  je submisivní a věří všemu, co se jim v novinách říká.

Ten, kdo jim říká pravdu o státních zločinech, které se stávají, je špatný a viník. Úmyslně strkají hlavy do písku. Pak přijde to, co už jsme zažili,  fašistická diktatura, která pronásleduje a uvězní každého, kdo odhalí zločiny.

Nechoďte později se stížností, pokud Gestapo vstoupí do vašich dveří a zatkne vás, "jak se to mohlo stát?" Stane se to proto, že neděláte nic a dovolíte vše.

(rp,schallundrauch,foto:arch.)