Svátek má: Otýlie

Zprávy

Velikost textu:

P.C.Roberts: Bostonský maraton zřejmě skončí justiční vraždou

P.C.Roberts: Bostonský maraton zřejmě skončí justiční vraždou

15.dubna 2013, došlo během bostonského maratonu k bombovému útoku, který si vyžádal tři oběti a který měl prvky události pod falešnou vlajkou, například krizoví aktéři s předstíraným zraněním, píše v komentáři Paul Craig Roberts.

Paul Craig Roberts, americký publicista
20. října 2021 - 09:01

Z útoku byli obviněni dva bratři, Tamerlan a Džochar Carnajev.  Tamerlan podle všeho zemřel v policejní vazbě. Džocharovi, postřelenému policií, se nějak podařilo uprchnout a později byl nalezen schovaný pod převráceným člunem na něčí zahradě, kde údajně ve tmě napsal přiznání na boku lodi, pod kterou se skrýval.

O bombovém útoku, zločincích na útěku, údajně spojených s bratry, a zajetí Tamerlana došlo k mnoha anomáliím. Celé město Boston, včetně letiště, bylo zavřeno, zatímco policie šla dům od domu hledat Džochara, 19letého zraněného. Vojska s tanky obsadila město. Došlo k neetickému zásahu amerických žalobců do rodiny Carnajevových. Média nezkoumala a jednoduše zopakovala připravený příběh.

Mnoho odborníků vzneslo otázky. Krizoví aktéři byli odhaleni. Ukázalo se, že uzavření celého města bylo bezprecedentní, policie nařídila rodinám opustit jejich domovy, zatímco jejich domovy byly prohledávány, byla extrémní opatření namířena jen k zajetí zraněného teenagera.

Jinými slovy, byl předložen teroristický příběh, thriller, aby se zajistilo, že veřejnost bude bratry považovat za nebezpečné teroristy.

Příběh jsem podrobně popsal na svém webu (viz například 17. srpna 2015). John Remington Graham viděl, že bratři byli rychle odsouzeni v médiích, což vyvolalo otázku, zda mediální přesvědčení nenahrazuje nedostatek důkazů.Po 8,5 letech se případ dostal k Nejvyššímu soudu USA. John Remington Graham, zkušený advokát a obhájce, u Nejvyššího soudu USA předložil argumenty a poukázal na to, že soud s Džocharem Carnajevem ignoroval ospravedlňující důkazy, které nikdy nebyly vyslyšeny, a ukázují na něj jako na nevinného.

Zde je prohlášení Johna Remingtona Grahama::
„Souhrnně řečeno, během procesu s Džocharem Carnajevem v Bostonu nebyl předložen rozhodující důkaz o vině a ani důkaz svědčící o nevině, který ukazuje skutečnou nevinu pana Carnajeva, nikdy porotě před soudem nebyl ukázán a předseda senátu jej při vynesení rozsudku smrti ignoroval. Na tytéž rozhodující důkazy o obviňování byl upozorněn obvodní soud a  ten je poté opět ignoroval. “

V listopadu 2017 zasáhl advokát Graham u amerického odvolacího soudu pro první instanci a poukázal na to, že v procesu s Džocharem byly důkazy ignorovány. Odvolací soud zrušil trest smrti, nikoli však na základě ignorovaných ospravedlňujících důkazů, ale na základě toho, že Džochar byl pod vlivem svého staršího bratra Tamerlana, který byl primárně odpovědný.

Navzdory Bidenova nesouhlasu s trestem smrti, požádalo ministerstvo spravedlnosti Nejvyšší soud USA o zrušení rozhodnutí odvolacího soudu a obnovení trestu smrti. S vyostřeným příběhem bombového útoku v Bostonu se skutečná nevina obviněných stala irelevantní. Řízený příběh pravděpodobně skončí aktem justiční vraždy.

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,foto:arch.)