Svátek má: Jindřich

Zprávy

Velikost textu:

RP: Děsivá slova - Erdogan pohrozil, že Kurdům „rozdrtí hlavy“!

RP: Děsivá slova - Erdogan pohrozil, že Kurdům „rozdrtí hlavy“!

Recep Tayyip Erdogan oslovil kurdské bojovníky „děsivou řečí“, zatímco šéf Kremlu Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová diskutovali telefonicky o situaci na Blízkém východě, informoval Rheinische Post.

Recep Tayyip Erdogan, turecký prezident
21. října 2019 - 04:20

Zatímco šéf Kremlu Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová diskutovali telefonicky o situaci na Blízkém východě, turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oslovil kurdské bojovníky v severní Sýrii „děsivou řečí“, uvedl Rheinische Post.

Zejména německé noviny poukázaly, že turecký vůdce pohrozil „rozdrtit hlavy kurdských povstalců“, pokud před koncem příměří neopustil řadu území v severní Sýrii, na čemž se strany dohodly za účasti Spojených států.

Turecký prezident kromě toho uvedl, že bude jednat s šéfem Kremlu Vladimirem Putinem, kdy budou oba vůdci diskutovat o vytvoření turecké bezpečnostní zóny, kde jsou v současné době rozmístěna vojska prezidenta Bašára Asada.


Zároveň Erdogan objasnil, že Turecko realizuje svůj „vlastní plán“, pokud se jednání s prezidentem Ruské federace Putinem dostane do slepé uličky, uvedl Rheinische Post.

Co se týče posledního telefonního rozhovoru mezi Vladimirem Putinem a Angelou Merkelovou, kromě situace v Sýrii diskutovali i lídři Německa a Ruska o konfliktu na východní Ukrajině, dodala publikace.

(kou, prvnizpravy.cz, rp-online.de, foto: arch.)