Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

Ruská rozvědka: Snažíme se údajný radiační incident prověřit!

Ruská rozvědka: Snažíme se údajný radiační incident prověřit!

Ruská strana nemá spolehlivé údaje o údajném radiačním incidentu v Jihočínském moři, ale snaží se to ověřit pomocí různých zdrojů, uvedl RIA Novosti šéf ruské zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin .

Sergej Naryškin, šéf ruské zpravodajské služby
24. listopadu 2019 - 07:20

„Nemáme spolehlivé osobní instrumentální údaje, zejména proto, že to není v kompetenci služby, které jsem (vedoucí). Ale slyšeli jsme to, ano. Snažíme se to prověřit, zkontrolovat pomocí různých zdrojů," řekl Naryškin k údajném radiačním incidentu.

V médiích se začaly objevovat informace z určité explozi v Jihočínském moři, ale nebylo to potvrzeno žádnými důkazy. Podle japonských novin Ryukyu Simpa v pondělí večer obyvatel japonského ostrova Miyako objevil na břehu válec s nápisem „uranový palivový prut“. Guvernér prefektury Okinawa Dani Tamaki se obrátil o pomoc na sebeobranu. V úterý ráno armáda, která dorazila na místo, provedla měření záření, ale zvyšené radioaktivního pozadí nebylo zaznamenáno.


Jak upozornily Prvnizpravy.cz, zahraniční média informovala, že podle služby monitorování oceánů zaznamenaly senzory čas výbuchu 21. listopadu kolem 18:00 místního času. V Číně a na ostrově Tchaj-wan je hlášeno údajné zvýšení radioaktivní úrovně.

Například podle portálu Hal Turner Radio Show bylo zemětřesení vyloučeno a „náhlá vlna nárazu“ obrovské síly naznačuje sílu exploze.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)