Svátek má: Mikuláš

Zprávy

Velikost textu:

Smrtící virus dosáhl mezinárodního měřítka!

Smrtící virus dosáhl mezinárodního měřítka!

Vypuknutí viru Ebola je považováno za mezinárodní mimořádnou událost. Uvedl to generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, uvedla lenta.ru s odkazem na zprávu Associated Press.

I u nás se procvičuje reakce na zásah Ebolou
19. července 2019 - 00:00

Tato klasifikace byla přidělena smrtelné nemoci poté, co se během týdne rozšířila do Goma (Kongo), města dvou milionů lidí na hranici s Rwandou. Podle tisku WHO třikrát odmítla doporučit OSN, aby učinila příslušné prohlášení.

„I když riziko regionálního rozšíření zůstává vysoké, mimo region je poměrně nízké,“ zdůraznil Ghebreyesus. Skutečností je, že taková klasifikace slouží jako výzva mezinárodnímu společenství, aby posílilo finanční a technickou podporu.


Dříve byl mimořádné stav vyhlášen v důsledku epidemie Eboly v letech 2014–2016 v západní Africe, při výskytu viru Zika v Severní a Jižní Americe, pandemie prasečí chřipky a při likvidaci dětské obrny.

Ebola je vzácné onemocnění, pro které neexistuje žádný lék. K velké epidemii onemocnění došlo v roce 2014 v západní Africe, infekce byla zaznamenána také ve Spojených státech a ve Španělsku. Oběti epidemie, která ustoupila v prosinci 2015, se stalo nejméně 11 tisíc lidí.

(kou, prvnizpravy.cz, lenta.ru, foto: arch.)