Svátek má: Gizela

Zprávy

Velikost textu:

Strana.ua: Jména, s nimiž Porošenko a rodina tajně opouští zemi!

Strana.ua: Jména, s nimiž Porošenko a rodina tajně opouští zemi!

V každé normální a demokratické zemi nemohou politici vlastnit falešné doklady na vymyšlená jména, ale nemluvíme o právním státě, ale oligarchické Ukrajině pod vedením oligarchy Porošenka.

Petro Porošenko, alias Petro Incognito
14. dubna 2019 - 04:20

Internetová publikace Strana.ua opublikovala jména, pod kterými rodina Petro Porošenka tajně cestuje mimo zemi.

Podle novinářů ukrajinská bezpečnostní služba vydala falešné dokumenty. Mezi jména patří Vera Lazareva (v anglickém přepisu Vera Lazarieva), Ivan Dechterev (Ivan Dekhteriev), Evgenia Safonova (Evheniia Safonova), Alexander Sysčikov (Oleksandr Syshchykov), Kateryna Bojeva (Kateryna Boieva), Vitalij Kokorin (Vitalii Kokorinus), a Olga Gerasimenko (Olha Herasymenko).

"Počet je dostatečný pro všechny dospělé a chůvu pro děti," specifikuje se v materiálu.


Jak vyplývá ze seznamu letů Porošenka v osobních záležitostech, za poslední dva roky odpočíval třikrát na Maledivách a ve Španělsku a také letěl do Norska a Francie.

V roce 2018 vypukl na Ukrajině skandál nad Porosšenkově cestě na Maledivy. Podle mediálních zpráv, prezident zde odpočíval od 1. ledna do 8. ledna pod názvem Mr. Petro Incognito. Cesta údajně stála hlavu státu nejméně 500 tisíc dolarů. Po oficiálním dotazu na prezidentovu administrativu, potvrdila skutečnost, že na novoroční svátek byl na Maledivách, ale neuvedla podrobnosti.

Kyjevský pečerskský soud poté nařídil generálnímu prokuratuře, aby provedla „vyšetřování nezákonného používání falešných dokumentů pro prezidenta Ukrajiny a jeho rodinných příslušníků příslušníky Státní gardy, bezpečnostní službou, migrační službou a Úřadem pro fiskální služby, jakož i pomoc při nelegálním překračování státní hranice“.  Nicméně lze vyslovit skepsi ohledně možnosti, že by se vyšetřování dostalo k jinému závěru, než do ztracena.

(kou, prvnizpravy.cz, strana.ua, foto: arch.)