Svátek má: Světlana

Zprávy

Velikost textu:

Švéde, zaplať nebo víc pracuj ať mají z čeho žít.. kdo? No přece migranti!

Švéde, zaplať nebo víc pracuj ať mají z čeho žít.. kdo? No přece migranti!

Zásadní ekonomická předpověď pro Švédsko: Zvýšení daní na podporu nepracujících přistěhovalců. Švédové budou muset více pracovat na přistěhovalce.

Ylva Hedén Westerdahlová
24. dubna 2018 - 07:20

Zaplať, Olafe! Přistěhovalci, kteří transformovali život ve Švédsku v mnoha směrech, nepracují jako etničtí Švédové, nechtějí pracovat, v této oblasti se nechtějí transformovat. A tak v zemi bohatých sociálních dávek se budou muset zvyšovat daně, pokud se "noví  Švédové" nestanou skutečnými Švédy, zatím to tak nevypadá.

Hlavní ředitelka švédského Institutu pro ekonomický výzkum, Ylva Hedén Westerdahlová, poukazuje na to, že pokud se na trhu práce ve Švédsku neobjeví více přistěhovalců, budou se muset zvýšit daně. Švédsko má systém sociálního zabezpečení založený na právech, která jsou "štědrá", a zahrnuje kromě podpory také zdravotní péči a vzdělání.

Hedén Westerdahlová zdůraznila, že je třeba, aby lidé vstoupili do pracovního systému,  jinak současní pracovníci budou mít ještě větší daňové zatížení.

Noční hlídky v Malmö chrání ženy před útoky migrantů

Ve Švédsku násilnosti ze strany migrantů, poprava a ubodání (VIDEO)

"V delší perspektivě dojde k velkým rozdílům. Jakmile dlouho zůstanete mimo pracovní trh, jste nuceni žít z výhod sociálního systému, což zatěžuje značně veřejné finane, "řekla Hedén Westerdahlová pro SVT.

Někteří přistěhovalci jistě dokáží pracovat, ale proč když nemusíte.


(rp,prvnizpravy.cz,americanthinker,foto:svt)