Svátek má: Felix

Zprávy

Velikost textu:

USA: Krize koronaviru a obří pomoc ekonomice!

USA: Krize koronaviru a obří pomoc ekonomice!

Americký senát a administrativa Donalda Trumpa se podle Washington Postu dohodly na stimulačním balíčku ve výši 2 bilionů dolarů v souvislosti se situací s koronavirem.

Ilustrační foto
25. března 2020 - 10:16

„Máme dohodu," cituje vydání slova zástupce Bílého domu k legislativním vztahům Erica Uelanda.

Podle novin tento zákon stanoví jednorázové paušální platby americkým daňovým poplatníkům ve výši 1,2 tisíce dolarů. Balíček navíc zahrnuje 367 miliard dolarů na podporu malých podniků, vytvoření fondu 500 miliard dolarů na pomoc průmyslu, městům a státům, výraznému nárůstu pojištění v nezaměstnanosti a přidělení 130 miliard dolarů nemocnicím.

Dříve ministr financí USA Stephen Mnuchin uvedl, že kromě přímé podpory ekonomiky získá Federální rezervní systém (Fed) - americká centrální banka - likviditu až 4 bilionů dolarů na podporu ekonomiky.


Podle Trumpa by americká administrativa chtěla odstranit omezení práce amerického soukromého sektoru uvalené v důsledku koronaviru na velikonoční svátky 12. dubna. Odůvodnil to zajímavým tvrzením, že jinak zemře více lidí, pokud budou omezení přijatá vůči nákaze koronavirem přetrvávat.

„Už jsem řekl, že léčba by neměla být horší než samotný problém," řekl ve vysílání televize Fox. „Z mého pohledu mnoho lidí zemře, pokud dovolíme přetrvávání současné situace. Mnoho se chce vrátit do práce. „Ještě nikdy jsme zemi neuzavřeli," zdůraznil prezident. „Dříve se vyskytly závažné epidemie chřipky a dalších chorob. Země se chce vrátit do práce."

Podle univerzity Johna Hopkinse, která provádí výpočty na základě informací od federálních a místních úřadů, bylo v úterý ve Spojených státech amerických zaznamenáno 49768 případů infekce koronaviru, čímž zaujímají třetí místo na světě. 600 lidí zemřelo.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonpost.com, foxnews.com, foto: arch.)