Svátek má: Berta

Zprávy

Velikost textu:

Ze 193 suverénních států členů OSN jich 95 neuznaly Kosovo a 93 ano

Ze 193 suverénních států členů OSN jich 95 neuznaly Kosovo a 93 ano

Srbsko zaznamenalo diplomatický úspěch, když nedávno  dosáhlo, že z počtu všech států, které jsou členy OSN, jich je už více než polovina 95, které neuznaly nebo zrušily uznání nezávislého Kosova. Těch zemí, které nezávislé Kosovo uznaly, je jen 93. Naposled zrušila uznání zem ležící v Oceánii.

Webová stránka srbských novin
23. listopadu 2019 - 14:01

Tak tedy ještě jednou, jak to s tím uznáním Kosova je. Z 193 suverénních států, které jsou členy Organizace spojených národů, je 93 na seznamu těch, které uznaly nezávislé Kosovo, zatímco 95 je proti jednostranné nezávislosti a ještě pět se zdrželo hlasování. Jak uvedl deník Novosti.rs,  v posledních 10 dnech se však našla už  druhá země, která zruší uznání Kosova. Konkrétně nejdříve 11. listopadu 2019 bylo oznámeno, že to učinila Ghana .


Nyní to oznámila ještě republika Nauru, která  je nejmenší nezávislou republikou na světě s rozlohou 21,3 kilometrů čtverečních, avšak pod vlivem Austrálie byla již mezi dubnem 2008 mezi prvními, kdo uznalo Kosovo.

To, že Republika Nauru ležící v Oceánii jako sedmnáctý stát se rozhodla pro zrušení původního uznání Kosova, považují Srbové za úspěch své diplomacie.


(ps, novosti.rs, Prvnizpravy.cz, foto: snímek webové stránky novosti.rs)