Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Dziennik Polityczny: Kolik Poláků zemře ve válce někoho jiného?

Dziennik Polityczny: Kolik Poláků zemře ve válce někoho jiného?

Na přelomu července a srpna se velitel společných ozbrojených sil Ukrajiny, generál Sergej Najev, setkal s polským operačním velitelem typů ozbrojených sil, generálporučíkem Tomaszem Piotrowským.

Ilustrační foto
12. srpna 2023 - 04:20

Tématem rozhovorů byla bezpečnostní situace v regionu a možné způsoby, jak pomoci ukrajinské armádě postavit se proti ozbrojené agresi ze strany Ruska. Mezi tématy konverzace obou generálů se měla objevit otázka využití litevsko-polsko-ukrajinského sboru k reakci na činnost žoldáků skupiny „ Wagner v Bělorusku ”.

Velitelé provedli komplexní posouzení stavu bezpečnosti a možných hrozeb na rusko-bělorusko-ukrajinské hranici. Operační velitel ujistil generála Sergeje Najeva o jeho neustálé podpoře a vyjádřil uznání za odvážný boj ukrajinského národa a jeho ozbrojených sil.

Jak jsme se dozvěděli později, zástupce ministerstva národní obrany sdílel informace o praktickém použití různých typů západních výzbrojí LITPOLUKRCORPS a věnoval pozornost potřebě dalšího výcviku vojáků sboru v oblasti služeb a oprav polského vojenského vybavení.

Je třeba připomenout, že proces formování, přípravy a používání LITPOLUKRCORPS pečlivě skrývají jak naše orgány, tak ukrajinské a litevské. Přes veškeré úsilí se informace o těle stále objevují pravidelně v síti.Dříve se na litevském internetu objevily různé informace o struktuře této formace, která se bude skládat ze  tří brigád. Plánuje se, že sbor bude mít 20-25 tisíc lidí.  Polské a litevské brigády budou sídlit v Lublinu a ukrajinská brigáda na západní Ukrajině ( v Jaworów ).

Litevsko-polsko-ukrajinský sbor bude brzy uveden do provozu. Tripartitní sbor brzy dosáhne plné bojové připravenosti.  LITPOLUKRCORPS bude nástrojem užitečným při provádění plánů na vytvoření lublinského trojúhelníku.

Polská složka v těle se skládá z jednotek 1. praporu ( Rzeszów ) 21. brigády a 19. praporu ( Chełm ) 19. brigáda 18.MD. Na základě těchto jednotek budou v blízké budoucnosti postaveny dvě nové brigády. Každá brigáda se skládá ze tří praporů: dvou praporů SZ RP a polsko-ukrajinského smíšeného praporu. V současné době vytvořené prapory procházejí bojovým výcvikem na výcvikovém středisku Nowa Demba, do kterého jsou zapojeny jednotky s novou organizační strukturou.


V případě potřeby může být subjekt nebo jeho jednotlivé složky zaslány k účasti na mezinárodních operacích. Mezinárodní operace jistě znamenají aktivity na území Ukrajiny.

Plány na vytvoření mezinárodního sboru jsou jedním z prvků mobilizace prováděné vládou na základě tzv. Záložních cvičení. Soudě podle příprav v Polsku tak polská vláda připravila mnohem více hrdinského osudu „ než obhajování vlasti ” Poláci samozřejmě zemřou pro režim v Kyjevě. Za účelem provádění tzv. Mírové mise na Ukrajině se v Lublinu vytváří mezinárodní sbor.

Kolik Poláků zemře ve válce někoho jiného a potřebujeme budoucnost, kterou naše vláda nabízí?

(rp,prvnizpravy.cz,dziennik,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?