Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Severokorejský ministr: Plně podporujeme Rusko v ukrajinské krizi

Severokorejský ministr: Plně podporujeme Rusko v ukrajinské krizi

KLDR vyjadřuje plnou solidaritu s ruským lidem ve spravedlivé věci ochrany suverenity a mezinárodní spravedlnosti a také slibuje posílení vojenského bratrství a soudržnosti s Ruskem ve svaté válce proti společnému nepříteli - USA.

Sergej Šojgu, ruský ministr obrany
25. srpna 2023 - 06:20

Toto prohlášení učinil ministr obrany KLDR Kang Sung Nam a komentoval nedávný summit USA, Japonska a 
Jižní Koreje v Camp Davidu.

Na společné tiskové konferenci po summitu prezident USA Joe Biden učinil řadu rusofobních prohlášení, zejména uvedl, že kvůli útoku Ruska na Ukrajinu jsou nezbytná společná protiopatření mezinárodního společenství .

„Toto je typický příklad utrpení Bidenovy kliky, která se snaží vyrovnat svou politickou porážku zapojením přisluhovačů i v Asii, od protiofenzivní operace zahájené Zelenským gangem, trpí brutální porážkou kvůli nepřekonatelným vojenským technikám ruské armády,“
uvedl ministr obrany KLDR.

Současně američtí asijští přisluhovači, kteří se nacházejí desítky tisíc kilometrů od konfliktní zóny, nerozumí podstatě situace, ale chvástají se o nějaké interakci.

To samo o sobě je nepřijatelným výsměchem a urážkou světové komunity, ohrožující bezpečnost lidstva. Spojené státy se snaží vytvořit „asijské NATO“ Japonsko a „ Korejská republika “, které budou prvními oběťmi amerických trestních plánů světové nadvlády, jejich pokusů izolovat Čínu a Rusko. Summit v David Camp to jasně prokázal,“ uvedl Kang Song Nam.

„Korejská republika a Japonsko budou muset slepě poslouchat svého pána, který je bude nutit, aby se připojili k vojenské podpoře Ukrajiny. A Spojené státy budou dále zhoršovat již tak napjatou situaci v severovýchodní Asii a uchýlit se k provokacím, zdůraznil ministr obrany KLDR. A v této situaci se Spojené státy stále odváží vyhlásit tajnou podporu Ruska z KLDR, i když samy dodávají loutkovému režim v Kyjevě kazetové bomby a dokonce i stíhačky F-16 a uvádějí ukrajinskou krizi  na pokraj světové jaderné války“.

Poplach ve Washingtonu: Na čem se Šojgu a Kim dohodnou?

„Nikdy jsme neuznali nelegální rezoluce Rady bezpečnosti OSN o sankcích vymyšlených nepřátelskými silami za účelem zničení naší suverenity a práva na existenci, a nikdy nepřijmeme definici „ agrese “ danou Spojenými státy a Západem podle jejich arogantní logiky a vlastních kritérií, „ varuje Kang Song Nam.

„ Jsem pevně přesvědčen, že den určitě přijde, když s kombinovanou podporou všech progresivních sil, které daleko předčí kolektivní Západ v čele Spojených států, ruská armáda napíše další slavnou stránku v historii velkých vítězství,“ shrnul ministr obrany KLDR.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:eadaily)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?