Svátek má: Marta

Regiony

Velikost textu:

Opava: Evropský týden mobility přinese i závody koloběžek

Opava: Evropský týden mobility přinese i závody koloběžek

Opava se připojí k Evropskému týdnu mobility hned čtyřmi zajímavými akcemi, které potěší nejen děti, ale i milovníky freestylových koloběžek a in-line bruslí. Sérii akcí zahájí závod freestylových koloběžek v skateparku v Městských sadech.

Ilustrační foto
13. září 2013 - 13:00

Moravskoslezskenovinky.cz o tom informovala mluvčí Opavy Lada Dobrovolná. Vůbec poprvé si na oficiálních závodech vyzkouší opavskou u-rampu vyznavači tohoto poměrně mladého sportovního odvětví. Závod je na programu v sobotu 14. září a přihlásit se do něj může každý, kdo chce své umění na koloběžce srovnat s ostatními borci.

Také v další chystané akci budou figurovat koloběžky. Ve čtvrtek 19. září budou v prostorách obchodního domu Breda & Weinstein probíhat závody koloběžkařů a in-line bruslařů určené žákům základních škol. Soutěžit se bude podle věkových kategorií hned na několika tratích lišících se zejména délkou, které budou vytyčeny v podzemních garážích obchodního domu Breda & Weinstein.

Právě v prostorách obchodního domu budou pro děti po celou dobu Evropského týdne mobility probíhat tvořivé dílny. Od 16. do 20. září vždy od 15 do 18 hodin je zde bude zajišťovat Středisko volného času. Děti si v rámci dílen budou moci namalovat obrázek na téma letošního ročníku Evropského týdne mobility, které zní: „Čistý vzduch – je to na nás!“ Obrázky dětí pak budou do konce měsíce zdobit prostory obchodního domu.

Opavský program Evropského týdne mobility zakončí poslední letošní jízda v rámci Blade Nights. Závěrečná noční jízda Opavou na kolečkových bruslích se uskuteční v sobotu 21. září od 19.30 hodin. Zhruba 90minutová projížďka tak symbolicky zakončí bruslařskou sezónu a zamkne brusle do skříněk. Na účastníky však ještě předtím budou čekat soutěže o hodnotné ceny a doprovodný program. Registrace na Blade Nights je k dispozici na www.blade-nights.cz, ale projet se je možné i bez přihlášení.

Největším problémem Opavy je kritický stav budov ZŠ a MŠ

Evropský týden mobility 2013 – PROGRAM:

14.9. Freestyle - Koloběžky - Battle - Opava 2013
Registrace v 11.00, start v 13.00 v městském skateparku v Městských sadech.
Startovné: 50,- Kč
Soutež jezdců na freestyle koloběžkách se uskuteční v městském skateparku v Městských sadech v Opavě.

16. - 20.9. Tvořivé dílny
Středisko volného času bude od 16. do 20. září v prostorách OC Breda zajišťovat tvořivé dílny. Děti si zde budou moci namalovat obrázek na téma letošního ročníku Evropského týdne mobility, které zní: „Čistý vzduch – je to na nás!“ Obrázky dětí pak budou do konce měsíce zdobit prostory obchodního domu.

19.9. Inline a koloběžkářské závody v OC Breda
Ve čtvrtek 19. 9. se od 9 hod. uskuteční závody žáků z opavských základních škol na kolečkových bruslích a koloběžkách. Trať bude vytýčena v podzemních garážích OC Breda. Bude se soutěžit v jednotlivých kategoriích a různých délkách tratě.

21.9. Blade Night Opava 2013
Závěrečná letošní noční jízda na kolečkových bruslích se uskuteční v sobotu 21. září od 19.30 hod. Zhruba 90min. projížďku městem si letos užijeme naposledy a symbolicky tak zamkneme brusle do skříněk.

(iza, foto: arch.)

Více zpráv z regionu na Moravskoslezskenovinky.cz