Svátek má: Marta

Regiony

Velikost textu:

Ostrava: Dny proti chudobě vyvrcholí happeningem

Ostrava: Dny proti chudobě vyvrcholí happeningem

Dny proti chudobě v Ostravě vyvrcholí při happeningu na Masarykově náměstí ve čtvrtek 18. října od 15 do 17 hodin.

Ilustrační foto
17. října 2012 - 09:02
Informoval o tom web města Ostravy. Armáda spásy a Charita Ostrava ve spolupráci s dalšími organizacemi poskytujícími v regionu sociální služby zaměřené na pomoc lidem v nouzi chtějí upozornit na to, že chudoba je součástí života společnosti a může být zneužívaná.

Na happeningu se budou prezentovat kromě státních institucí i neziskové organizace poskytující sociální služby v Ostravě a Moravskoslezském regionu: Charita Ostrava, Armáda spásy, Centrum sociálních služeb Ostrava, Diakonie ČCE, Slezská Diakonie a další. Program doprovodí koncert Noaha Scotta Elenwooda a kapely Adobre. Kolemjdoucím bude nabízena „bezdomovecká“ polévka, pro děti jsou připraveny tematické aktivity a v 16.30 hodin zazní „Ostravské zvonění proti chudobě“.

Dny proti chudobě probíhají v ČR také v rámci kampaně Česko proti chudobě (www.ceskoprotichudobe.cz). Jde o setkávání osob sociálně vyloučených, pracovníků neziskových organizací a politiků s veřejností, diskuse o problémech chudoby, sociálního vyloučení a lidské důstojnosti na lokální i globální úrovni.

Aktivity Dnů proti chudobě v Ostravě podporuje statutární město Ostrava a Moravskoslezský kraj. „Město Ostrava se otázkou bydlení nezabývá jen v souvislosti s problémem bezdomovectví, ale také ve vztahu k nutnosti zajistit odpovídající bydlení všem dalším nízko příjmovým skupinám jeho obyvatel. Intenzivně se řeší koncepce s názvem Bytová politika města Ostravy na úrovni jednotlivých městských obvodů včetně rozboru financování,“ přibližuje jednu z řešených problematik chudoby Jaroslava Rovňáková, vedoucí odboru sociálních věcí, školství, sportu a volnočasových aktivit města Ostravy.

Město Ostrava dotuje celou síť sociálních služeb pro lidi v různých nepříznivých životních situacích částkou 69,5 milionů korun ročně. Mezinárodní den za vymýcení chudoby byl ustanoven OSN v r. 1993 na 17. říjen, kdy se pořádají tematické akce v řadě evropských zemí.

(iza, foto: arch.)