Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Čokolády i holicí strojky. V Karviné zadržen notorický chmaták

Čokolády i holicí strojky. V Karviné zadržen notorický chmaták

Policie v Karviné zadržela 28letého cizince, který nedovoleně bral. co mu pod ruce přišlo. Třeba od čokolád, přes holicí strojky až po chytré hodinky.

Ilustrační foto
17. ledna 2022 - 12:00

Na první svou nezákonnou výpravu se výtečník s trvalým pobytem v ČR vydal na Novojičínsko, odkud si odvezl nezajištěné jízdní kolo v hodnotě pět tisíc. O necelé tři měsíce později se několikrát vypravil do nákupních marketů na Karvinsku.

V jednom z nich si do batohu dal bedničky. Vzápětí při průchodu pokladní zónou byl ostrahou zadržen a zboží bylo vráceno na prodejnu. Hned v prvních dnech nového roku pro změnu si vybral prodejnu v Českém Těšíně, kde za plného provozu si měl odnést chytré hodinky, elektrické holicí strojky a z místa se mu podařilo utéct.

O pár dní později v téže prodejně  znovu v jeho rukou měly skončit chytré hodinky a zastřihovače. Tentokrát při odchodu byl již zadržen ostrahou prodejny.

Ještě v ten den to chmaták zkusil v karvinské prodejně. Měly u něj skončit sluchátka a několik kusů značkových čokolád a jiných cukrovinek. V součtu škoda na všech věcech, které měly projít rukama podezřelého, činí bezmála 16 tisíc korun.

Odcizil sladkosti za stovku. Pak se na mladíka provalily tisíce

Karvinští policisté 28letého muže zadrželi a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu krádeže s hrozbou trestu odnětím svobody až na dvě léta. Mino jiné mu policisté mohli předat, tudíž prokazatelně doručit, pravomocný rozsudek za dřívější majetkové přečiny.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR MSK)