Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Doubledecker táhne do ostravské Zoo!

Doubledecker táhne do ostravské Zoo!

23 tisíc, zhruba tolik cestujících přilákala letošní sezónu nová trasa linky č. 88 vedoucí napříč nejlidnatějšími obvody Ostravy.

Ostravský doubledecke
29. září 2022 - 12:00

Poruba – Jih – DOV – ZOO, cestující volili rychlou trasu MHD pro dopravu do nejnavštěvovanějších turistických cílů Moravskoslezského kraje, Dolní oblasti Vítkovice a Zoo Ostrava. Zájem byl takový, že obsazenost spojů v sezóně 2022 byla v některých případech i na hranici kapacity autobusů. U více než třetiny spojů ve druhé sezóně ostravských doubledeckerů na lince č. 88 přesáhla obsazenost 75 %. Celková obsazenost spojů za jaro a léto 2022 se v průměru pohybovala kolem 60 %.

Poslední příležitost svézt se letos doubledeckerem na lince č. 88 mají zájemci ještě nadcházející víkend 1. a 2. října 2022.

„Ze zájmu Ostravanů máme radost. Doubledecker se stal symbolem Ostravy a jeho propojení se zoo a nejlidnatějšími obvody města nám dává smysl. Zvýšená poptávka ze strany cestujících nás motivuje trasu zachovat i pro příští sezónu. Ohlas znamenal i to, že v některých případech byly vozy obsazené na hranici, to nás těší i mrzí zároveň. Doubledeckery máme jen dva, takže je nasazujeme do provozu na maximum. Pokud se na někoho v sezóně nedostalo, nemusí čekat do příštího roku. Jízdu doubledeckerem může vyzkoušet na jiné lince,“ doplňuje generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.O zážitek z jízdy populárním doubledeckerem Ostravané nepřicházejí, stále mají možnost obdivovat panoramata města z dvoupatrového tyrkysového krasavce na linkách č. 20, vedoucí mezi zastávkami Bazaly a Poruba,Studentské koleje a č. 78, vedoucí mezi zastávkami Poruba,Opavská a Hrabová,PZ jih.

Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava, uvádí: „Letošní sezóna je pro zoo vynikající a v závislosti na počasí budeme atakovat rekordní historickou návštěvnost. Jistě k tomu z části přispěl i provoz doubledeckerů, které lidem cestu do zoo zatraktivnily a zpříjemnily, a mnohdy také lépe zpřístupnily, zvláště obyvatelům ze vzdálenějších městských obvodů. Nadcházející víkend tak mají návštěvníci zoo poslední možnost v letošním roce si návštěvu zoo zpestřit jízdou ikonickým doubledeckerem.“

Richard Vereš, starosta městského obvodu Slezská Ostrava, komentuje: „Komplikovanou dopravní situaci okolo zoo dlouhodobě řešíme. Nyní například v sousedství zoo vzniká nový parkovací dům. Posílení linek městské hromadné dopravy je jednou z částí mozaiky, která může pomoci k tomu, aby se situace zlepšila, komunikace nebyly zacpané a lidé se mohli do zoologické zahrady dostat pohodlněji. Doubledecker umožňuje lidem se rychle, ekologicky a pohodlně dostat do zoo z jiných částí města, navíc je i atraktivním a zajímavým dopravním prostředkem. Těší mě, že jej využívají nejenom turisté, ale také občané Ostravy. Za mě je určitě dobrou zprávou, že linka bude i nadále pokračovat a napomůže k tomu, aby se lidé dostávali do zoo k nám na Slezskou pohodlněji.“

Na lince č. 88 se doubledeckery objeví znovu až od května příštího roku. Doubledeckery, nebo některé i historické vozy DPO, si zájemci mohou také pronajmout.

(rp,moravskoslezskenovinky.cz,foto:arch.)
 Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
28%
Ne
transparent.gif transparent.gif
44%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%