Svátek má: Marta

Regiony

Velikost textu:

Hasiči zachránili v Krnově muže, ten zachraňoval psa z vody

Hasiči zachránili v Krnově muže, ten zachraňoval psa z vody

Profesionální hasiči z Krnova se postarali ve středu 9.6.2021 odpoledne v Krnově na Bruntálsku o rychlou záchranu muže středního věku.

Místo záchrany muže i psa.
12. června 2021 - 12:00

Ten během procházky po břehu řeky Opavy zachraňoval svého psa z betonové vpusti do náhonu, ale už s ním nedokázal z hloubky téměř čtyř metrů vylézt. Pod psem se zřejmě propadly staré a shnilé desky, zakrývající nezajištěnou vpusť do náhonu z řeky Opavy nedaleko jezu Papírový mlýn. Muž i větší pes vyvázli díky hasičům bez zranění.

Jak se vše událo? Muž skočil pro svého psího miláčka a snažil se jej držet, vodu měl po prsa. Protože už s ním nebyl sám schopen vylézt nahoru, podařilo se mu alespoň mobilním telefonem zavolat na tísňovou linku hasičů. Než jej i psa hasiči vytáhli, ve velmi studené vodě tak strávil zhruba deset minut. I tak byl řádně podchlazený.


Hasiči z krnovské stanice mu pomohli se svlečením do spodního prádla a přehodili přes něj teplou deku. Až pookřál, povolili mu odjet osobním autem domů. I se psem a dekou, kterou samozřejmě muž později hasičům vrátil...

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: HZS MSK)