Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Lety mezi Ostravou a Prahou? Zatím až do poloviny ledna

Lety mezi Ostravou a Prahou? Zatím až do poloviny ledna

Letecká linka Ostrava – Praha zatím funguje ve zkušebním provozu. Zájem cestujících rozhodne, zda pak bude linka pokračovat i do budoucna.

Ilustrační foto
1. prosince 2020 - 12:00

„Jsem rád, že dopravce prodloužil zkušební lhůtu do poloviny ledna. Máme větší prostor LOT přesvědčit, že bude tato linka využívaná. V náš neprospěch aktuálně hraje aktuální epidemická situace. Ochromený je cestovní ruch, ne všechny firmy jedou na plný plyn, lidé se více zdržují doma. Právě proto velmi apeluji na všechny, kteří v nejbližších týdnech směrem na Prahu zamíří. Leťte letadlem, pomozte nám tuto linku rozlítat i do budoucna, přispějte k tomu, abychom byli lépe propojení se zbytkem světa,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka s tím, že cestujícím stačí být na mošnovském letišti necelou hodinu před odletem a letenky se dají koupit od 770 korun.

Letecká společnost LOT Polish Airlines bude na trase Ostrava – Praha prozatím létat do 17. ledna příštího roku. Kromě spojení do Prahy mohou cestující využít také leteckou linku z Ostravy do Varšavy a návaznými lety dále pokračovat do dalších evropských destinací.


„Máme radost, že i přes omezení, které do letecké dopravy a do cestování vůbec přinesla pandemie, si cestující linku oblíbili a že ji využívají. Za to jim patří obrovské díky. Cestování letadlem patří mezi nejrychlejší způsob dopravy, let do hlavního města trvá necelou hodinu. Také z hlediska bezpečnosti je linka nejlepší volbou – pravděpodobnost nákazy v letadle je díky cirkulaci vzduchu téměř nulová,“ sdělil obchodní ředitel Letiště Ostrava Stanislav Bujnovský.

Letový řád zůstává stejný, létat se bude i nadále 5x týdně.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)