Svátek má: Marta

Regiony

Velikost textu:

Mezi Dolními Vítkovicemi a zoo začnou jezdit doubledeckery

Mezi Dolními Vítkovicemi a zoo začnou jezdit doubledeckery

Dolní Vítkovice a zoologickou zahradu spojí víkendová výletní linka Dopravního podniku Ostrava. Patrový autobus na ní začne jezdit v sobotu 5. června.

Patrový autobus
5. června 2021 - 12:00

První jízda doubledeckeru bude pokřtěna v sobotu v půl deváté ráno před Velkým Světem Techniky. „Vnímám to jako další krok k návratu do normálních časů. Zase jedeme! Ve Světě Techniky máme navíc dvě nové expozice: Civilizaci, která vznikla za podpory města Ostravy a Man on the Moon (Muž na Měsíci). Poprvé v Česku bude k vidění i naprosto přesná replika skafandru Neila Armstronga,” dodal k programu ředitel Dolních Vítkovic Tomáš Šiřina.

Atraktivní dvoupodlažní autobusy měly mezi oběma nejnavštěvovanějšími turistickými cíli v Ostravě i celém Moravskoslezském kraji jezdit už od loňského července na speciální víkendové lince č 88.


Z důvodu pandemie se zahájení provozu mezi Dolní oblasti Vítkovicemi a Zoologickou zahradou a botanickým parkem Ostrava o rok posunulo. Tyrkysově modré doubledeckery přesto po Ostravě jezdit začaly, a to od 1. listopadu 2020 ve všední dny na lince č. 78.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)