Svátek má: Marta

Regiony

Velikost textu:

Moravskoslezští hasiči už rozvezli přes půl milionu vakcín

Moravskoslezští hasiči už rozvezli přes půl milionu vakcín

Už přes půl milionu dávek vakcín proti covidu rozvezli po kraji bez problémů moravskoslezští profesionální hasiči za posledních pět měsíců – přesněji od ledna 2021 do soboty 5.6.2021.

Rozvoz vakcín za pomoci HZS MSK.
8. června 2021 - 12:00

Ve speciálních chladničkách, doplněných termografy, které nepřetržitě zaznamenávají teplotu uvnitř chladícího boxu, putovaly lahvičky (violky) do očkovacích center, nejvíce na ostravskou Černou louku, ale také nemocnicím a zdravotnickým zařízením, jakož i vybraným praktickým lékařům a do domovů pro seniory.

Do očkovacího centra na Černé louce v centru Ostravy vozí vozidlo HZS MSK v poslední době pravidelně každý den – i o víkendových dnech – vždy okolo 2500 dávek.


Během dubna a května 2021 profesionální hasiči také rozvezli po Moravskoslezském kraji 1,2 milionu antigenních testů pro školská zařízení.

Další přijdou na řadu už příští týden (237 tisíc sad). „Rychle a zadarmo tak pomáháme školákům, aby se mohli řádně testovat a nemuseli doma zůstávat na distanční výuce,“ poznamenal ředitel HZS MSK genmjr. Vladimír Vlček.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: HZS MSK)