Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Neukáznění řidiči v Moravskoslezkém kraji tvrdě pokutováni

Neukáznění řidiči v Moravskoslezkém kraji tvrdě pokutováni

V rámci opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu se policisté v Moravskoslezském kraji zaměřují v průběhu léta ve zvýšené míře na kontroly dodržování povolené rychlosti.

Ilustrační foto
24. července 2021 - 12:00

Stalo se tak v těchto dnech, což je prioritou nejen Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, ale také celorepublikovou.

V průběhu uplynulých dvou týdnů proběhly tři dopravní akce a to na místech, která byla kraji vyhodnocena jako problematická, zatížena ve zvýšené míře dopravou nebo místa, na kterých se udály nehody, které byly zaviněny nedodržením rychlosti.

Policisté zjistili celkem 167 přestupků, které vyřešili v příkazním řízení v celkové výši 207 tisíc korun. Další tři desítky přestupků jsou oznámeny správnímu orgánu k projednání. Nejvyšší naměřená rychlost v úseku s povolenou rychlostí 80 km/hod se pohybovala ve výši 163 km/hod.   V jednom případě jsme uložili řidiči kauci ve výši 5 tisíc korun.

Například dne 13. července 2021 se akce uskutečnila na výpadovce z Ostravy směrem na Frýdek Místek.  Za první hodinu akce policisté zjistili čtyři desítky přestupků. Nejvyšší naměřená rychlost se pohybovala ve výši 137 km/hod u motorového vozidla a 130 km/hod bylo naměřeno řidiči motocyklu.


Celkem policisté za zmíněný den v průběhu akce zjistili 98 přestupků. Z toho vyřešili na místě v příkazním řízení 86 za celkovou částku 104 500 Kč a 12 řidičů bude oznámeno správnímu orgánu k projednání.


V obdobných akcích budeme pokračovat i v následujícím období a to v rámci celého kraje.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: PČR MSK)