Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

O letošních prázdninách opět intenzivní práce na silnicích

O letošních prázdninách opět intenzivní práce na silnicích

Moravskoslezský kraj i letos využije období, kdy je v městech méně intenzivní doprava. O prázdninách čekají řidiče uzavírky, díky kterým se zlepší kvalita silnic i bezpečnost silničního provozu.

Ilustrační foto
4. července 2020 - 12:00

Investorem oprav dvojek a trojek je kraj, silnice první třídy a dálnice jsou v gesci státu. A spoustu místních komunikací opravují jednotlivé obce.

„Kraje spravují silnice druhých a třetích tříd, které od státu před lety přebíraly v dosti neutěšeném stavu. Kvalitu dvojek a trojek zvyšujeme postupně. Letos už byla dokončena rekonstrukce Výškovických mostů za více než 240 milionů korun, také se už jezdí po estakádě Bazaly, na což se řidiči těšili přes dva roky, " sděluje náměstek hejtmana kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania s tím, že v tomto roce se v regionu na silnicích proinvestuje téměř 800 milionů korun.

V těchto dnech se v Ostravě podle náměstka dokončuje rekonstrukce Opavské ulice včetně svinovských mostů, která přijde na asi 120 milionů.

„Čím více lidi jezdí, tím více je třeba cesty opravovat. Nejde to mávnutím proutku a nejde to bez dopravních omezení. Prázdniny, kdy jsou města prázdnější, jsou na práce prostě nejlepším obdobím. Na začátku července se začne kopat na Těšínské v Ostravě. Rekonstrukce této důležité cesty skončí až v příštím roce, musíme se připravit na řadu částečných uzavírek a různých omezení. Jak se říká, husté to ovšem bude ve Frýdku-Místku, kde na estakádě chystá svou obří investici ŘSD,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského
kraje pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka s tím, že si projekt vyžádá skoro 30 milionů korun.


Na Frýdecko-Místecku kraj také postaví dva nové mosty. Za celkem 59 milionů korun vyrostou nové mosty v Kozlovicích a ve Frýdlantu nad Ostravicí. Dalších skoro 20 mostů se opraví za celkem 170 milionů korun po celém regionu, například v Lučině, Žermanicích, Václavově nebo Bílé.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)