Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Opava: Obědy pro potřebné zajistí magistrát, nákupy skauti

Opava: Obědy pro potřebné zajistí magistrát, nákupy skauti

Město Opava opět otevírá telefonní kontakt, kde si mohou především senioři, nemocní či osoby v karanténě, objednat donášku obědů.

Ilustrační foto
31. října 2020 - 12:00

„Aktuální situace v počtu nemocných a osob v karanténě narostla do čísel, že krizový štáb města Opavy rozhodl o znovuotevření tzv. jídlolinky a nabídl pomoc se zajištěním stravování. Víme, že v našem městě žijí senioři, kteří nemají možnost si obstarat dostatečné jídlo ze zdravotních důvodů či prostě jen proto, že mají v těchto dnech oprávněný strach vycházet ven ze svých domovů. Právě jim je služba adresována především,“ řekl k otevření linky primátor Opavy Tomáš Navrátil s tím, že aktivováno bude prozatím jedno telefonní číslo, a to 734 181 696.

Dovoz stravy zajistilo město Opava ve spolupráci s opavským Českým červeným křížem, který bude těmto lidem obědy rozvážet. Jídla připraví Zařízení školního stravování Opava ve svých provozech, tedy ve školních kuchyních.

Jedno hlavní jídlo včetně polévky vyjde na 69 korun, a to včetně dopravy. Rozvážet se bude každý pracovní den, o víkendech služba zajišťována nebude. Podle aktuálního zájmu bude případně aktivováno i další objednávkové telefonní číslo.


Novinkou je nabídka svačinového balíčku v hodnotě 18 korun, které lze objednat na stejném čísle. Dlužno podotknout, že minulý týden byla v Opavě a okolí zprovozněna rovněž služba skautů na telefonním čísle 800 200 007, kteří na objednání zajistí nákup potravin, léků či nezbytného drogistického zboží.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Opavy)