Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Opava pomáhá seniorům s registrací na očkování

Opava pomáhá seniorům s registrací na očkování

Opavská radnice se rozhodla opět zprovoznit kontaktní místo, kde pracovníci magistrátu pomohou zejména seniorům k registraci k očkování, a to zejména třetí posilující dávkou.

Ilustrační foto
8. prosince 2021 - 12:00

„Tuto službu jsme zavedli zkraje roku a velmi se nám osvědčila. Pomohli jsme takto řadě občanů, kteří neměli jinou možnost jak se zaregistrovat, protože je pro ně systém složitý, nemají přístup k internetu nebo nemají nikoho, kdo by jim pomohl. Těmto lidem chceme pomoci i s třetí dávkou, proto jsme pro ně zřídili toto kontaktní místo v přízemí Hlásky,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil.

Služba, která funguje ve všední dny od 8 do 12 hodin, je určena pro zájemce o vakcinaci, kteří nemají technickou či jinou možnost se zaregistrovat. S sebou si musí přinést osobní doklady a mobilní telefon, na který přijde potvrzující PIN.


Na pracovníky magistrátu se ve stejném čase můžete obrátit i telefonicky, a to na čísle 734 648 051. Linka však slouží pouze pro dotazy.

Z důvodu velkého zájmu o očkování Slezská nemocnice spustí v nejbližší době druhé očkovací místo v Opavě, a to v areálu školního statku. Stávající místo v Obecním domě bude fungovat i nadále.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Opava)