Svátek má: Marta

Regiony

Velikost textu:

Ostrava je nejlepším městem pro byznys, říká výzkum

Ostrava je nejlepším městem pro byznys, říká výzkum

Ostrava zabodovala v nejrozsáhlejším srovnávacím výzkumu v Česku s názvem Město pro byznys. V žebříčku nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v ČR obsadila v rámci Moravskoslezského kraje 1. místo.

Ze slavnostního aktu.
3. června 2021 - 12:00

Podle výzkumu vyniká v podnikatelském prostředí i v přístupu veřejné správy. Do výzkumu se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky. Tomuto detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Podle hodnocení organizátora Ostrava bodovala v přístupu veřejné správy, tedy těch kritériích, která radnice svým postupem přímo ovlivňuje.

Ostravský magistrát věnuje dostatečnou pozornost například rozvoji veřejné dopravy nebo podpoře kultury. Podnikatelům nabízí největší rozsah úředních hodin a skvěle vychází také v podpoře webových stránek, tedy jejich obsahové kvalitě a přehlednosti z pohledu podnikatelů.

Vítězství Ostravy podtrhuje nejlepší výsledek v testu elektronické komunikace, který prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů hodnotí kvalitu a včasnost odpovědí.Na druhé příčce se na severu Moravy umístil rychle se rozvíjející Frýdek-Místek, bronz získaly Odry. V loňském roce Ostrava obsadila v celkovém pořadí hodnocení 6. místo. V rámci Moravskoslezského kraje pak 2. místo za městem Třinec.

Nové Hrady jsou pevnost na úpatí Novohradských hor

Město pro byznys je projektem s 13letou historií a zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)