Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Ostrava nadále hledá investora po výstavbu akvaparku

Ostrava nadále hledá investora po výstavbu akvaparku

Rada města se na svém prvním lednovém jednání usnesla, že nezahájí jednání k loni vyhlášenému záměru prodeje pozemků na Svazácké ulici v Ostravě-Jihu. Do záměru prodeje se přihlásil jediný zájemce.

Ilustrační foto
19. ledna 2022 - 12:02

Ten ale navíc nesplnil podmínky vyhlášeného výběrového řízení, a to hned v několika bodech. Přípravy ke vzniku sportoviště, jehož součástí bude i bazén, budou nicméně pokračovat, v příštích měsících budou definovány nové podmínky. 

„Zájem města na vybudování akvaparku trvá. Plánujeme proto znovu vyhlásit záměr prodeje příslušných pozemků, určených pro sportovní a volnočasové aktivity, ovšem se zpřesněnými podmínkami a velmi pravděpodobně již pouze ve variantě obsahující i závazek výstavby a provozování bazénu,“ konstatoval Tomáš Macura, primátor města.

Lednovému rozhodnutí rady předcházelo rozhodnutí Zastupitelstva města Ostrava o prodeji nemovitostí v září loňského roku. Ve výběrovým řízením stanoveném termínu obdrželo statutární město Ostrava dvě nabídky společnosti Maximus Resort a. s.Jedna z nabídek obsáhla i výstavbu plaveckého bazénu, podmínila ji však závazkem města poskytnout na výstavbu bazénu dotaci ve výši 70 milionů korun. Komise pro hodnocení nabídek posoudila předložené nabídky z hlediska splnění požadavků stanovených zadavatelem a konstatovala, že žádná podmínky nesplňuje.

Investor nereflektoval požadavek na zahájení a realizaci stavebního záměru ve stanovených lhůtách. Nebyl předložen ani přesný plán a výše investic.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)