Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Ostrava se řídí novou koncepcí kultury, hledá koordinátora

Ostrava se řídí novou koncepcí kultury, hledá koordinátora

Ostrava se řídí novou Koncepcí rozvoje kultury města do roku 2030. Přináší zjednodušení v přijímání žádostí o dotace, dřívější rozhodnutí o jejich přidělení i zřízení koordinátora pro tuto oblast. Podrobněji bude rozpracována v akčním plánu pro rok 2021.

Ilustrační foto
12. dubna 2021 - 12:00

Na kulturu se město ptalo také studentů středních a vysokých škol. Ačkoliv vládní protiepidemická omezení aktuální kulturní dění do značné míry omezují, Ostrava se snaží vytvářet prostor pro další rozvoj kultury i její restart.

„Koncepce kultury je živý dokument, který se bude dle potřeby v reakci na měnící se situaci i požadavky města a jeho obyvatel aktualizovat a konkretizovat prostřednictvím akčních plánů. Jednou z novinek akčního plánu rozvoje kultury na letošní rok je také již dlouho diskutované ustavení kulturního koordinátora města, jehož stěžejním úkolem bude zabezpečovat naplňování nové koncepce kultury. Slibujeme si od něj zlepšení koordinace veškerých kulturních aktivit a intenzivnější komunikaci mezi jednotlivými aktéry, městem Ostravou i Moravskoslezským krajem. Na novou pozici již vyhlásil odbor kultury magistrátu města výběrové řízení," uvedl resortní náměstek primátora Zbyněk Pražák.


Mezi další změny koncepce patří zjednodušení administrativy spojené s městskými granty na podporu kulturních akcí a aktivit, kterou umožní již zahájená digitalizace celého procesu. Podmínky a termíny vyhlašování grantů se změnily tak, aby kulturní promotéři věděli již na začátku roku, s jakou podporou svých aktivit od města mohou počítat.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)