Svátek má: Ivo

Regiony

Velikost textu:

Ostrava: Soukromý investor projevil zájem o Rezidenci Stodolní

Ostrava: Soukromý investor projevil zájem o Rezidenci Stodolní

Ostrava zahájí jednání o prodeji komplexu nemovitostí Rezidence Stodolní v centru města se společností Linkcity Czech Republic a.s. Rozhodla o tom rada města po vyhodnocení dvou nabídek.

Vizualizace Rezidence Stodolní.
24. ledna 2022 - 12:00

Zástupci města nyní s investorem zahájí jednání o smlouvě, definující termíny realizace záměru a veškeré podmínky. Návrh smlouvy následně projedná zastupitelstvo města pravděpodobně v březnu či dubnu.

Předloženou nabídku vítězného zájemce lze zmínit podrobněji. Investor předložil záměr vybudování kvalitní nové zástavby, působící reprezentativně a zároveň citlivě doplňující mezeru v kompaktní centrální zástavbě města.

Investor chce vybudovat multifunkční budovu pro rezidenční bydlení i aktivní odpočinek, doplněnou o obchodní parter.  Zájemce nabídl kupní cenu ve výši 24 020 000 korun a DPH v zákonné výši.


Investor klade důraz na společné zahrady, vytváří dva vnitřní dvory. Západní poloveřejný s městskou zelení, přístupný pro obyvatele domu i pro návštěvníky komerčních prostor, restaurací a kaváren, Pobytová zeleň vytváří příjemné mikroklima. Zároveň slouží k zadržení dešťové vody s odvodem do retenční nádrže.

Autorem návrhu je renomované architektonické studio Bogle Architects, které působí v České republice od roku 2007.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)