Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Ostrava: Významné sportovní akce město podpoří

Ostrava: Významné sportovní akce město podpoří

Zastupitelstvo města Ostravy schválilo finanční podporu pro významné sportovní akce ve městě. Příspěvky v celkové výši 14,55 milionů korun poputují na velké sportovní události napříč odvětvími.

Ilustrační foto
25. ledna 2022 - 12:00

Významným finančním příspěvkem město podpoří osm velkých akcí. Podpory se dočká halový atletický meeting Czech Indoor Gala, který se v Ostravě koná od roku 2017. V letošním roce má proběhnout ve středu 3. února v Atletické hale ve Vítkovicích.

Další ze zásadních atletických akcí se uskuteční 31. května 2022, a sice Zlatá tretra. Ta se v Ostravě každoročně koná už od roku 1961 a jde se o jednu z nejprestižnějších atletických soutěží vůbec.

Příspěvek poputuje také na 28. ročník Mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník, který je největší šachovou událostí na Moravě. Očekávaná účast je až 550 šachistů z deseti zemí. Turnaje budou probíhat na přelomu dubna a května 2022.


Finanční podpory se mimo jiné dočkají i míčové sporty. Od 25. dubna bude probíhat Mezinárodní tenisový turnaj mužů. Ve Sport centru v Komenského sadech se utkají čeští, ale i zahraniční špičkoví hráči. Ke konci května pak proběhne Ostrava Beach Open, turnaj v plážovém volejbale.

Jde o soutěž s nejvyšším ratingem Mezinárodní volejbalové federace, tedy o nejprestižnější soutěž plážového volejbalu na světě.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)