Svátek má: Erik

Regiony

Velikost textu:

Ostravští sportovci roku. Nechyběla ani legenda stolního tenisu

Ostravští sportovci roku. Nechyběla ani legenda stolního tenisu

Ve 13. ročníku ankety ostravský Sportovec roku předala náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová ocenění v pěti kategoriích. 

Vítězové ankety ostravských sportovců roku
15. září 2020 - 12:00

Město Ostrava vyhlašuje Sportovce roku v kategoriích Nejlepší jednotlivec, Nejlepší kolektiv, Talent roku, Sportovní legenda Společensky odpovědná firma. Sportovce v anketě nominuje veřejnost i sportovní kluby. Původně měl být ostravský Sportovec roku 2019 vyhlášen v březnu letošního roku, avšak kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru byl slavnostní akt přesunut na 10. září 2020.

„Těší mě, že Ostrava má tak výrazné sportovní osobnosti. Anketa Sportovec roku je naším poděkováním a důkazem toho, jak si jich vážíme. V souvislosti s tím, že jsme měli letos nedostatek nominací pro vyhlášení kategorie společensky odpovědná firma, bych chtěla vyzvat kluby, aby v tomto směru byly aktivnější a nominovaly své sponzory, kteří jim pomáhají s jejich sportovním životem. A zároveň směřuji svou výzvu k regionálním firmám, aby i v téhle ekonomicky nelehké době nezapomínaly na podporu sportu. Rádi je za jejich společensky odpovědný přístup oceníme příští rok,“ uvedla náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Do pomyslné síně slávy byla uvedena a sportovní legendou se stala stolní tenistka Marie Hrachová. „Moc si vážím všech medailí i čtvrtého místa na olympiádě. Nejvíce si cením prvenství na turnaji TOP12 v Bratislavě z roku 1984. Účastnilo se jej 12 nejlepších Evropanek, hrály jsme každá s každou a já turnaj vyhrála,“ ohlédla se za sportovní kariérou Marie Hrachová.

V současné době předává své znalosti a um mladým sportovcům. „Trénuji v Ostravě děti. Jsou mezi nimi talenty, to se dá rozpoznat, ale musí hodně trénovat. V dnešní době se tréninku věnují mnohem méně, než já, když jsem aktivně sportovala,“ poukázala legenda stolního tenisu.   

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál mmo)