Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Potraviny z magistrátu pomohou potřebným

Potraviny z magistrátu pomohou potřebným

Opavský magistrát a některé příspěvkové organizace města se už popáté připojily k akci pořádané Potravinovou bankou v Ostravě.

Sbírka potravin na opavském magistrátu.
22. října 2021 - 12:00

U příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby opět uspořádaly mezi zaměstnanci sbírku potravin. Cílem této akce je nejen pomoci potřebným lidem, ale také celkově posílit povědomí o chudobě jako celosvětovém problému.

Na Hlásce, v areálu na Krnovské a v jednotlivých organizacích ve čtvrtek 21. října vznikla sběrná místa, kde se postupně shromáždily desítky kilogramů těstovin, rýže, konzerv, sladkostí, luštěnin, olejů, čajů, sirupů a mnoho dalšího. Tyto trvanlivé potraviny budou stejně jako v minulém roce rozděleny mezi klienty opavské Armády spásy.


Mezinárodní den za vymýcení chudoby připadá na 17. říjen a vyhlásila ho OSN v roce 1992.  Má upozornit na celosvětové problémy s chudobou, počet lidí, kteří žijí na její hranici nebo dokonce pod ní, narůstá i ve vyspělých státech. Jídlem se přitom neuvěřitelně plýtvá, např. v České republice se denně vyhodí 30 % potravin.
(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Opava)