Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Slezská nemocnice pořídila nejmodernější CT současnosti

Slezská nemocnice pořídila nejmodernější CT současnosti

Slezská nemocnice v Opavě uvedla do provozu nejmodernější CT současnosti Philips Brilliance iCT Elite. Mimořádnou událost si nenechalo ujít vedení Moravskoslezského kraje v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem.

Ze slavnostního aktu.
2. července 2020 - 12:00

Nové CT stálo 24,8 milionu korun včetně DPH a bylo financováno z devadesáti procent z operačního programu IROP v rámci projektu Modernizace vybavení pro obory návazné péče ve Slezské nemocnici v Opavě, p.o. - II. část. Zbylou část profinancoval Moravskoslezský kraj.

Primář RTG oddělení SN v Opavě Kamil Hudeczek považuje za důležité, že dosluhující přístroj byl nahrazen absolutní špičkou. „Nové CT Philips Brilliance iCT Elite je tím nejlepším, co lze dnes na trhu sehnat. Jeho výhodou je rychlejší snímkování, nižší dávka záření a přitom fantastické rozlišení snímků, které dotváří špičkový software. Pro představu naše jedenáct let staré CT mělo 64 řad detektorů a nový přístroj má 256 řad detektorů. Denně zde zvládneme vyšetřit během pracovní doby 30 pacientů a dalších 15 v rámci pohotovostní služby,“ sdělil primář Hudeczek.

Slezská nemocnice letos slaví 120 let provozu a Moravskoslezský kraj také pokračuje v modernizaci přístrojového vybavení všech svých nemocnic.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)