Svátek má: Marta

Regiony

Velikost textu:

To bude jízda! Senioři v Ostravě se těší na vyjížďky rikšou

To bude jízda! Senioři v Ostravě se těší na vyjížďky rikšou

Vyjížďky rikšou jsou novinka, kterou seniorům v Ostravě nabízí Regionální dobrovolnické centrum ADRY. V rámci projektu #BoSmePartyja tak přibyl způsob, jak mohou dobrovolníci zpříjemnit čas nejen klientům domovů, ale i seniorům.

Ilustrační foto
14. května 2021 - 12:00

Především těm, kteří žijí osamoceně a mají omezené možnosti, jak trávit volné chvíle. Stále se mohou hlásit noví dobrovolníci, z některých se stanou také řidiči nové rikši. Dobrovolnictví může být i jízda.

„Dobrovolníci byli v době přetíženosti nemocnic a sociálních zařízení důležitými pomocníky, kteří pomáhali v provozech i v péči o klienty. Pandemie sice pozvolna polevuje, přesto chceme vlnu dobrovolnictví v regionu podporovat i nadále. Pořád jsou mezi námi lidé, kteří potřebují pomoc nebo se cítí osamoceně. Dobrovolníci mohou pomáhat dál, “ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Dobrovolníci mohou docházet do domovů seniorů nebo domovů se zvláštním režimem, mohou například pomáhat také seniorům, kteří žijí ve svých domácnostech. „Zajít na procházku, popovídat si s babičkou nebo si s dědečkem zahrát šachy, doprovodit někoho k lékaři. Možností, jak mohou být dobrovolníci užiteční, je spousta. Jsem nadšená z rikši, kterou máme nově k dispozici díky Nadaci Krása pomoci a společnosti B of B cars – Jaguar Land Rover Ostrava,“ vysvětlila vedoucí Regionálního dobrovolnického centra Moravskoslezského kraje Dagmar Hoferková.


Dodala, že dobrovolníci, kteří se od října zapojili do projektu #BoSmePartyja, s dobrovolnictvím často neměli vůbec žádnou zkušenost. Pětina z nich se rozhodla v dobrovolnictví pokračovat i po skončení nouzového stavu.

Rikša v hodnotě 200 tisíc korun byla pořízena z výtěžku charitativní tomboly, která se uskutečnila na výroční akci společnosti B of B cars. První vyjížďka rikšou se konala 11. května v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)