Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

Udržet lékařskou fakultu v Ostravě je pro kraj klíčové

Udržet lékařskou fakultu v Ostravě je pro kraj klíčové

Udržet lékařskou fakultu v Ostravě je pro zachování dostupnosti zdravotní péče v regionu klíčové. Shodli se na tom hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák společně s vedením fakulty i univerzity a zástupci nemocnic.

Ostravská lékařská fakulta.
29. června 2020 - 12:00

"Dostupnost zdravotní péče je faktor, který je pro celou společnost zásadní a nesmírně důležitý. Stačí se podívat na stav počtu lékařů, kteří u nás prostě chybí. Lékařská fakulta v našem kraji je proto v našem kraji nepostradatelná,“ uvádí hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity vznikla před deseti lety. Po tuto dobu měla také platnou akreditaci pro přijímání studentů oboru Všeobecné lékařství Ostravské univerzity. Aby mohla přijímat studenty medicíny na dobu dalších deseti let, žádá o udělení nové akreditace.


Pro region by neudělení znamenalo citelný výpadek několika desítek lékařů, kteří ročně na fakultě studium úspěšně ukončí. Většina z nich už dnes totiž zůstává v moravskoslezském regionu,“ upozorňuje děkan Arnošt Martínek. O novou akreditaci by si fakulta mohla opětovně zažádat nejdříve za dva roky.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)