Svátek má: Soběslav

Regiony

Velikost textu:

V bruntálském zámku skončila rozsáhlá revitalizace

V bruntálském zámku skončila rozsáhlá revitalizace

Sala terrena bruntálského zámku dlouhá léta chátrala, po dvou letech prací je tento zahradní objekt kompletně zrekonstruován.

Sala terrena bruntálského zámku
27. června 2020 - 12:00

Unikátní historická památkově chráněná budova, která se nachází v zámeckém parku bruntálského zámku, bude sloužit k pořádání různých akcí a k odpočinku. Obnova saly terreny a revitalizace jejího nejbližšího okolí přišla na téměř 38 milionů korun.

„V našem regionu podobných zahradních sálů moc nemáme, a tak bylo na čase salu terrenu v Bruntále obnovit. Věřím, že se tento prostor stane vyhledávaným místem pro konání kulturních a společenských akcí nebo třeba i svateb. Rozhodně to bude místo, které bude stát za návštěvu, a které všem nabídne příjemné prostředí,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a připomněl, že Zámek Bruntál byl v roce 2002 vyhlášen národní kulturní památkou.


Stavební práce trvaly včetně nutných technologických přestávek necelé dva roky. Pro veřejnost bude sala terrena otevřena pouze do konce června, současně se totiž pracuje na celkové revitalizaci zámeckého parku. Od příští sezóny bude sala terrena přístupná veřejnosti ve stejné otevírací době jako celý zámek.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)