Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

V Ostravě přibývají místa přátelská rodině

V Ostravě přibývají místa přátelská rodině

Místa přátelská rodině jsou v Ostravě označována od začátku září nálepkou projektu, který je součástí rodinné politiky města. Usnadňují rodičům s dětmi orientaci při hledání kavárny, restaurace a jiných zařízení, ve kterých je „rodina vítána“.

Jedno z míst přátelských rodině
16. září 2020 - 12:00

Provozovny označené nálepkou Místo přátelské rodině musí splňovat alespoň tři z daných podmínek, např. dětský koutek, krmící židlička pro nejmenší děti, bezbariérový vstup, přístup k tekoucí vodě a toaletě zdarma nebo prostor pro diskrétní kojení.

„V projektu, který pomáhá vyhledávat místa přátelská k rodině, se nám podařilo spojit podporu rodin s podporou uvědomělého a zodpovědného podnikání, kterému se touto formou nabízí bezplatná forma reklamy. Těžit tak z něj mohou rodiny s dětmi, drobní podnikatelé i město jako celek. To je jeden z ukázkových modelů, který můžeme u naší prorodinné politiky nabídnout,“ vysvětlil náměstek primátora Zbyněk Pražák.

V pilotní fázi bylo v Ostravě vytipováno přes 30 takových míst a další k nim přibývají. Výhledově vznikne také jejich interaktivní mapa.

Unikátní projekt naučí rodiny jak pečovat o nemocné blízké

Do rozšiřování sítě Míst přátelských rodině se může zapojit každý. Stačí prostřednictvím formuláře na webových stránkách zaslat tip, který bude prověřen, a v případě, že naplní představu místa přátelského k rodině, bude příslušná provozovna přidána do seznamu a označena nálepkou.


K restauracím, s nimiž projekt startoval, se přidávají další místa jako hrad, divadla, planetárium, střediska volného času, rodinná centra apod.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál mmo)