Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Vybráni architekti na vylepšení Třídy 28.října - Opavská v Ostravě

Vybráni architekti na vylepšení Třídy 28.října - Opavská v Ostravě

Městský ateliér prostorového plánování a architektury (MAPPA) vybral zpracovatele návrhů na kultivaci šesti veřejných prostranství na třídě 28. října – Opavská v Ostravě.

Návrh autorů Petera Bednára a Lubomíra Fridricha.
18. dubna 2021 - 12:00

Cílem je celkové zkvalitnění těchto míst, a to pomocí úprav, které jsou jednoduché a nevyžadují povolovací řízení. Soutěž se setkala s velkým zájmem, ve stanoveném termínu zaslalo přihlášky 18 účastníků, přičemž mnozí z nich si k řešení vybrali více lokalit. Součástí přihlášek byla architektonická libreta, v nichž autoři popsali a přiloženými skicami vysvětlili, jakým způsobem by k úpravě daného místa přistupovali.

Například u první řešené lokality, úseku ulice 28. října u ostravského Smetanova náměstí, navrhuje autor Jan Waldhauser dočasné umístění stromů ve vacích s pláštěm z recyklovaných materiálů. Ty zpříjemní prostředí pro chodce a mohou na této ulici zůstat do doby, než se zde vše připraví na jejich vysazení do země. Pokud by se ukázalo, že to v tomto prostoru není možné, využijí se případně jinde ve městě.

Následujícím krokem v přípravách je odevzdání dopracovaných návrhů s veškerou dokumentací do 25. června 2021. Realizace úprav začne v červenci tohoto roku. Dokončení všech projektů je očekáváno v prvním pololetí roku příštího. Celkové náklady na úpravy všech šesti lokalit nepřesáhnou 3,5 milionů korun.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: mmo)