Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

Za hezčí město: Pojďte s námi uklízet Ostravu!

Za hezčí město: Pojďte s námi uklízet Ostravu!

V sobotu 17. dubna se bude uklízet část města kolem Slezskoostravského hradu. Vyčistí se okolí hradu a pokračovat se bude kolem cyklostezky směrem k Dolní oblasti Vítkovice.

Ilustrační foto
15. dubna 2021 - 12:00

Rovněž se plánuje posbírání odpadků z pravého i levého břehu řeky Ostravice. Pro úklid byla vybrána frekventovaná lokalita, hojně navštěvovaná jak občany města, tak i jeho návštěvníky.

„Protože jsme se vzhledem k probíhající epidemiologické situaci nemohli oficiálně účastnit celorepublikové akce „Ukliďme Česko" v plánovaném termínu na konci března, rozhodli jsme se pro úklidovou akci v náhradním datu, po ukončení nouzového stavu. Dobrovolnické akce, jejichž cílem je uklidit okolí od odpadků a nepořádku jsme se účastnili pravidelně a letošní jaro nebude výjimkou, uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová..

Výzva se podle Šebestové týká nejen úředníků a zástupců samosprávy města a obvodů, ale ráda by oslovila také majitele pozemků, zástupce Povodí Odry a všechny ty, kterým veřejný prostor není lhostejný. Paní náměstkyně věří, že se přihlásí dostatek dobrovolníků, protože odpadků a nepořádku kolem řeky je bohužel opravdu velké množství.

Zajištěny budou ochranné rukavice, odpadkové pytle i dezinfekce na ruce. Sraz účastníků se stále povinnými respirátory je v 9 hodin na parkovišti u Slezskoostravského hradu. Předpokládaná doba úklidu je od 9 do 12 hodin.

Kostel v Jesenici je místem posledního odpočinku Diviše Černína z Chudenic


Ostravský tým povedou primátor města Tomáš Macura a resortní náměstkyně Kateřina Šebestová.

(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál MSK)