Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Další den bez úspěchu pro Zelenského protiútok

Další den bez úspěchu pro Zelenského protiútok

Zelenského hlavní ofenzíva mu nepřináší požadovaný vojenský nebo propagandistický úspěch.  „Tlačí“ své muže v Donbasu, aniž by byl schopen obsadit jediné strategicky důležité místo. Místo toho jsou ruské pozemní síly nyní v útoku.

Vladimir Zelenskij,ukrajinský prezident
10. srpna 2023 - 03:20

Zelenskij  vede hlavní útok s plným nasazením dva měsíce. Kromě několika polí, luk, lesů a hnízda 850 duší jeho vojáci v Donbasu nic víc neobsadili. I tento týden se nepodařilo uskutečnit vojenské nebo propagandistické úspěchy Zelenského a jeho vojáků. Odborníci a pozorovatelé odhadují, že asi 50.000 mužů Zelenského armády zaplatilo za toto katastrofické selhání svými životy. „Velký generál“ ve vzdáleném Kyjevě se však stále snaží zničit své jednotky podél hlavní bojové linie.

NBC: USA jsou nespokojeny s tempem ukrajinské protiofenzívy

Pro Zelenského by to teď mohlo být ještě horší. Ruské pozemní jednotky dosud útoky odrazily na svých dobře připravených pozicích, zatím se z velké části zdržely svých vlastních útočných pohybů. Místo toho letectvo a dělostřelectvo převzaly útočné činnosti. To se za posledních 24 hodin změnilo. Ze severu na jih pokračovala ruská pěchota kolem měst Synkivka, Ivanivka, Novoselivske, Kličhiika, Kurdiumivka, Pivnične, Avdiivka a Robotyne ve velkém měřítku (viz interaktivní mapa).Kromě toho byla výrazně zvýšena podpora vlastních jednotek podél hlavní bojové linie ruským dělostřelectvem. Zelenského vojenské velení oznámilo dopad ruských projektilů z téměř všech sekcí.

Velké vojenské cvičení běloruské armády „za téměř skutečných válečných podmínek“  na severozápadě země poblíž hranic s Litvou a Polskem způsobuje velký skepticismus.

(rp,prvnizpravy.cz,freiewelt,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?